اصول اولیه و مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی

برترین دیزاین ها در غرفه سازی نمایشگاه های بین المللی
سپتامبر 6, 2018
غرفه‌هایتان را به شکل خاص بسازید
سپتامبر 10, 2018

اصول اولیه و مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی

در این پست می خواهیم توضیحاتی در مورد اصول اولیه و مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی را برای شما آماده کرده ایم. زمانی که شما قصد دارید که یک یک غرفه نمایشگاهی تاسیس کنید باید یکسری نکات مهم و اولیه را بدانید تا با در نظر داشتن این نکات بتوانید یک غرفه زیبا را راه اندازی کنید و بازدیدکنندگان را مجذوب خود کنید، در ادامه با این نکات مهم همراه ما باشید.

اصول اولیه و مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی

در دیزاین غرفه های نمایشگاهی می بایست به تکنیک ها و اصول به خصوصی توجه داشته باشید. چرا که سهل انگاری در راه اندازی غرفه، باعث می شود در فروختن کالاهایتان شکست بخورید. از جمله اصول طراحی غرفه های نمایشگاهی می توان به مورد های پایین اشاره نمود:

1- تناسب کالاها و غرفه

غرفه ای که راه اندازی می شود می بایست با کالاهای آن تناسب ظاهری و رنگی داشته باشد. مثلا چنان چه غرفه نمایشگاهی برای فروختن اسباب بازی و پوشاک بچه ها تولید می شود، رنگ های کودکانه و شاد (مثلا صورتی) در اولویت می باشند. هم چنین فرم و ساختار غرفه هم می بایست با سلیقه بچه ها مطابقت داشته باشد. این در حالی است که در غرفه محصولات الکترونیکی رنگ های با وقار اهمیت زیادتری دارند.

2- نورپردازی در ساخت غرفه

در ساخت غرفه می بایست به نور به شکل یک عامل مجاب کننده دقت داشته باشید. غرفه هایی که با اصول نورپردازی طراحی می گردند، می توانند بازدیدکنندگان را به خود جذب کنند. و چنان چه نور در داخل غرفه به درستی تنظیم شود، همه ی کالاها در معرض دید خریداران قرار خواهند گرفت و آن ها را در انتخاب کالا کمک می کنند؛ همچنین این که خریداران وقت کمی را برای جست جوی کالای مورد نظر خود صرف می کنند. پس غرفه می بایست به شکلی ساخته شود که هیچ کالایی در تاریکی و خفا نباشد. 

 

3- دقت به کفپوش غرفه

موقع ساختن غرفه می بایست به کف غرفه هم دقت داشته باشید. بعضی به موکت علاقه زیادی دارند و بعضی از غرفه سازان از کفپوش های موقتی استفاده می کنند. در هر صورت کفپوش باید از نظر رنگ با دیواره های ساز هماهنگ باشد. 

اصول اولیه و مهم در طراحی غرفه نمایشگاهی

4- استحکام غرفه

اگر چه غرفه های نمایشگاهی برای مدت زمان موقت می باشند و بعضی وقتها عمر آن ها به یک هفته خواهد رسید، ولی نباید از مقاومت سازه و استحکام غرفه در برابر ضربات وارده غافل شد. پس می بایست سازه هایی که برای طراحی غرفه مورد استفاده قرار می گیرند، از مقاومت کافی برخوردار می باشند. مثلاً استاندارد قطر دیواره های غرفه با استراکچر پروفیل آلومینیوم می بایست 6 میلی متر باشد. 

5- دقت به نظم غرفه

تعداد زیادی غرفه در نمایشگاه راه اندازی می شود که چنان چه همه ی غرفه ها به شکل نامنظم و نامرتب طراحی شده باشد، دچار سردرگمی بازدیدکنندگان خواهد شد. چنان چه تمامی غرفه ها منظم و مرتب شده باشند و فقط یک غرفه نامنظم طراحی شده باشد، به طور حتم بازدیدکنندگان کمتری به طرف این غرفه می روند. همچنین اینکه فروشنده هم در غرفه نامنظم نمی تواند کالاهایی را چینش کند و موقع پیدا کردن آنها به مشکل بر می خورد.

6- جذابیت غرفه

یکی از اصلی ترین کار ها در طراحی غرفه های نمایشگاهی، دقت به فاکتور قشنگی است. دکوراسیون می تواند مشتریان را برای خرید مجاب سازد . پس می بایست از سازه های بروز با طرح های تازه ای استفاده شود. دکوراسیون می بایست با کالاها متناسب باشد. چنان چه کالاهای کمتری در غرفه چیده شود و محیط درونی بازتر باشد، اثر زیادتری در قشنگی غرفه دارد. برای متفاوت بودن، بهتر است رنگ چراغ ها با غرفه های مجاور تفاوت داشته باشد.

7- استفاده از معروف ترین برندها

تبلیغات یکی از اصلی ترین روش های جذب بازدیدکننده است که غرفه های نمایشگاهی هم از آن مستثنی نمی باشند. موقع راه اندازی می توان در غرفه نمایشگاهی تبلیغات را قرار داد. استفاده از برندهای معروف در دیواره های غرفه و یا استفاده از شعارهای متنی در تبلیغات نمایشگاهی اثر بسزایی دارد.

مطلب مرتبط:

استاندارهای اصلی و مورد نیاز در غرفه سازی نمایشگاهی

عامل های تاثیر گذار در فروختن غرفه نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *