با صنعت غرفه سازی نمایشگاه بیشتر آشنا شوید

نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ
دسامبر 22, 2018
چاپ برشور و انواع آن
ژانویه 2, 2019

با صنعت غرفه سازی نمایشگاه بیشتر آشنا شوید

آغاز این ایده غرفه سازیکه نمایشگاه ها را به شکل غرفه سازی حرفه ای درست کنیم از ویترین های مغازه ها الگو برداری شده است . خیلی از طراحان داخلی که ویترین های مغازه ها را تزئین و می ساختند به این فکر کردند که می توانند به این شکل تمام غرفه ها را بسازند که کاربران به سمت این غرفه ها جذب شوند، این ایده در بعضی از  نمایشگاه ها و در بعضی از غرفه ها افتاد و آمار کاربران این غرفه ها خیلی بیشتر شد. با این که هزینه ی غرفه نمایشگاهی زیاد بود اما سود حاصل از مشتریان فراوان سبب شد مالکان غرفه ها هزینه ی غرفه نمایشگاهی را نادیده بگیرند و به این شکل دیگر غرفه ها هم به این فکر افتادند.

با صنعت غرفه سازی نمایشگاه بیشتر آشنا شوید

منظور از غرفه سازی نمایشگاهی چیست؟

غرفه سازی یک حرفه ی خیلی جزئی و ظریف در زمینه طراحی دکوراسیون می باشد، هزینه ی غرفه نمایشگاهی زمانی که شما می خواهید آن را درست کنید خیلی زیاد است. هزینه ی غرفه نمایشگاهی زیاد است به دلیل اینکه که برای تولید این نوع غرفه شما تنها ایده را به سازنده خواهید گفت و او پس از آن می بایست گروه های برق کاری ، نجاری و دیگر گروه های گروه های خود را جمع کرده و آغاز به ایجاد ایده مورد نظر شما کند. به طور معمول فرایند غرفه سازی، فرایندی به نسبت طولانی است و حداقل 3 روز و حداکثر احتمال دارد 1 الی 2 هفته طول بکشد و در این میان احتمال دارد گروه های نجاری و برق کاری به علت مشکلات محیطی  درخواست حقوق زیادتری بکنند که در این صورت هزینه ی غرفه نمایشگاهی شما زیادتر می شود.

غرفه آرایی نمایشگاهی چگونه است؟

چنان چه از غرفه سازهای نمایشگاهی قیمت غرفه نمایشگاهی را سئوال کنید از شما می پرسند که کاری که می خواهید غرفه سازی است و یا غرفه آرایی؟ علت این پرسش این است که این 2 عملیات به شکل کاملا جدا از هم می باشند و هزینه ی آنها هم با همدیگر فرق دارد. غرفه سازی را زیادتر توضیح دادیم حال به سراغ غرفه آرایی خواهیم رفت. غرفه آرایی فرایندیست که غرفه شما ساخته می شود و احتیاج به طراحی های عمومی دارد طراحی هایی از قبیل رنگ و مدل موکت ها، طراحی و ساخت چندین دیوار داخل غرفه توسط پارتیشن ها، گذاشتن صندلی ها میزها و در جای مناسب که مشکلی در رفت و آمد در داخل غرفه ایجاد نکند و در کل می توان گفت نوعی طراحی دکوراسیون به شمار می رود.

نکته هایی برای طراحی بهتر غرفه های نمایشگاهی

موقع طراحی غرفه های نمایشگاهی بعضی وقتها بهترین ایده آسان ترین ایده است، در صورتی احتیاج دارید برای مشتری محیطی آرام را ایجاد نمایید تلاش کنید برای طراحی یک ایده خلوت و آسان را انتخاب کنید. ایده های طراحی به شکل ناگهانی به ذهن رجوع می کنند پس چنان چه پس از از مدت کمی تصور کردید خسته اید، نا امید نشوید و به کار خود ادامه دهید. تلاش کنید فیلم های مختلف ، تصاویر گوناگون و مجلات متفاوتی را در زمینه ای که قصد دارید غرفه خود را درست کنید ببینید، این کار باعث می شود شما بهتر فکر کنید و ایده های مناسب تری را بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *