نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی

رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد
نوامبر 4, 2018
چه غرفه ای برای من مناسب است؟
نوامبر 8, 2018

نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی

در این مطلب می خواهیم در مورد نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. نمایشگاه های حرفه ای هم مثل نمایشگاه های تجاری برای نمایش محصولات یک کارخانه و با بهره گیری از ساخت غرفه نمایشگاهی طراحی می گردند. به طور معمول این نمایشگاه ها برای بازدید عموم نمی باشند مگر در صورتی که عملکردشان مثل بازارهایی مثل فروشگاه اپل باشد.

نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی

نمایشگاه های حرفه ای و تخصصی برعکس نمایشگاه های تجاری که محیطشان قراردادی و متغیر می باشد به طور متوسط برای اجرا در محلی دائمی برای مدت 1 تا 5 سال طراحی می گردند و اقدام به اجاره محلی برای ایجاد غرفه نمایشگاهی می نمایند .

Chicago Merchandise Mart از معروف ترین نمایشگاه های حرفه ای می باشد که هر سال با هزاران تولیدکننده مبلمان و پارتیشن اداری قرارداد می بندد تا محصولات خود را برای فروش قرار دهد.

نمایشگاه های حرفه ای و تخصصی غرفه سازی برعکس نمایشگاه های تجاری که کاربران اتفاقی و گذری ندارند. در این نمایشگاه های تخصصی طراح با کاربران قرار قبلی می گذارند. طراحی نمایشگاه تخصصی NeoCan هر ساله تحدید می شود. NeoCan برای طراحان حرفه ای و داخلی در شیکاگو اجرا می گردد و هر ساله آخرین کالاهای خود را به نمایش می گذارد.

تولیدکنندگان بزرگی مثل Herman Miller، Knoll، Steelcase، Haworth به شکل مرتب نمایشگاه های تخصصی تازه ای برگزار می کنند تا به جامعه طراحان اثبات کنند که رهبران صنعتی دنیا هستند. در آلمان سردمدار شرکت های اتومبیل سازی در دنیا غرفه نمایشگاه در کنار ساختمان مرکزی کارخانه تولید می شوند. غالبا نمایشگاه های بازاری محصولات در ایتالیا و ژاپن در مکان های گران قیمت در مرکز شهر واقع اند. این روش در صنایع الکترونیک و ارتباطات مورد استفاده قرار می گیرد.

طراحی و تولید غرفه نمایشگاهی تخصصی می بایست انعطاف پذیر باشد تا بخش های گوناگون نمایشگاه مثل میزها و ویترین ها و قفسه ها با تغییر فصل ها و یا تغییر روش نمایشگاه جایگذاری دوباره شوند. بازاریابی شرکت ها و زیبایی شناسی طرح ها هر ساله تکامل پیدا می کند و می بایست چشمگیر باشد. نورپردازی نقش اصلی  در به وجود آمدن فضای انعطاف پذیر دارد.

نمایشگاه حرفه ای Nolita & Ra-Re یک نمایشگاه تخصصی بازاری از تکنیک های تجربی برای نمایش کالاها  استفاده می کنند. ساخت غرفه نمایشگاهی نقش اصلی برای این مهم دارد.

نمایشگاه حرفه ای Teknion

در این گونه نمایشگاه به دلیل محدودیت ساخت غرفه نمایشگاهی شرکت های گوناگون با عرضه طرح های خود برای بدست آوردن غرفه با هم رقابت می کنند. چاره کار ایجاد یک ورودی محکم بود که کاربران در طول راهرو حدود 20 فوت زیر می رفتند تا به یک غرفه 17 فوتی برسند. این مطلب یک نکته منفی بود که می بایست به درستی از آن استفاده شود. شکل بیضی اتاق کنفرانس باعث می شود که اتاق از اندازه اصلی آن کوچک تر به نظر بیاید. در این محیط از صفحه ها شیشه ای مات استفاده می شود تا نور طبیعی به اتاق و محوطه ی پذیرایی داخل شود. ساخت غرفه نمایشگاهی در این اندازه به تلاش بسیاری احتیاج دارد.

نمایشگاه حرفه ای میلان، ایتالیا

نمایشگاه مبلمان اداری میلان یک ویترین نمایشگاهی می باشد که قدیمی ترین مبلمان و وسیله های منزل ایتالیایی را به نمایش می گذارد. این نمایشگاه در مکان نمایشگاه میلان قرار گرفته است و شبیه نمایشگاه تجاری سنتی می باشد که به صورت هفتگی اجرا می گردد. بنابر این از اختتام نمایشگاه و ساخت غرفه نمایشگاهی تازه این فضا دوباره به شکل معمول آن برمی گردد. ادغام نمایشگاه های تجاری با نمایشگاه های تخصصی یک نوآوری می باشد که با توسعه نمایشگاه ای تجاری در فضاهایی به مساحت یک میلیون متر مربع احداث می گردد.

مطلب مرتبط:

مشاوره در مورد طراحی غرفه های شیک نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *