رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد

ترفند هایی برای طراحی حرفه ای بروشور
نوامبر 1, 2018
نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی
نوامبر 8, 2018

رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد

در این مطلب می خواهیم در مورد اینکه رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید کاتالوگ ها وسیله هستند که در آن اطلاعات لازم در مورد محصولات در آن قرار داده شده است و مهم ترین چیز در طراحی کاتالوگ انتخاب رنگ مناسب آن است . در ادامه توضیحات بیشتری در مورد اهمیت رنگ برای شما خواهیم گفت، همراه ما باشید.

رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد

لیست پایین مشخصاتی از رنگ ها را که موقع طراحی می بایست در نظر بگیرید بیان می کند:

  • رنگ ها تاثیر بسیاری روی احساسات ما در ۹۰ ثانیه اول دیدن یک کاتالوگ دارند.
  • تاثیر رنگ می تواند کاربر را مجبور به خرید یک محجصول از شما بکند!
  • رنگ ها رفتار ما را در مقابل یک موضوع تنها تشدید نمی کنند، چرا که تاثیر خود را به طور کامل در رفتار ما نشان خواهد داد.
  • تاثیر گذاری رنگ در فرهنگ های گوناگون مختلف است!
  • هر رنگ به تنهایی یک پیام به خصوصی به چشم بیننده ارسال می کند.

روان شناسی رنگ ها

رنگ ها به طور کلی دارای ویژگی های به خصوصی می باشند که در پایین به قسمتی از این مولفه های موجود در رنگ های مورد استفاده در چاپ کاتالوگ، اشاره می کند.

سفید: اشاره دارد به صداقت، صمیمیت، پاکیزگی،ملایمت و معاصر بودن چیزی. سفید مناسب ترین رنگ برای بک گراندهای کاتالوگ می باشد. در تجارت سفید رنگ خستگی گیر و انرژی بخش می باشد.

قرمز: توانایی، احساسات شدید، سرعت، هیجان، خطر و تهاجم اشاره می کند. این رنگ از فرد توجه به خود را جلب خواهد کرد. در تجارت به معنی وام و بدهی می باشد. این رنگ شدید ترین رنگ احساس است و تنفس و ضربان قلب را سریع تر می کند.

سیاه: به ظرافت، قدرت، شهامت، دلیری، شیطان، فریبندگی، مهارت و باستان اشاره می کند. مشکی برای رنگ نوشته روی یک پس زمینه روشن ایده آل می باشد. این رنگ برای رنگ پس زمینه چشم را خسته خواهد کرد.

آبی: امنیت، مسیولیت پذیری، اعتماد، سرما، وفاداری، ایمان، وابستگی و جاه و جلال اشاره می کند. آبی دومین رنگ عوام پسند می باشد. در تجارت به معنی ضمانت مالی است.

سبز: تندرستی، حاصل خیزی، فراوانی، آزادی، شفا و بهبودی، پیشرفت، طبیعت، حسادت و خونسردی اشاره می کند. در تجارت نمایان گر مقام و ثروت می باشد. این رنگ در چشم ها آسان تر از همه دیده می شود.

قهوه ای: متانت، تاثیر گذاری،  توانگری مالی و کمک کننده بودن اشاره می کند. قهوه ای رنگ کره خاکی ما می باشد و در طبیعت خیلی فراوان است.

خاکستری: صمیمیت زیاد، اعتبار و نفوذ و عملی بودن اشاره می کند. در تجارت به معنی سنت گرایی می باشد.

صورتی: ملایمت، ظرافت و زنانگی، شیرینی، خوب بودن، بی گناهی و پرورش کودک اشاره می کند.

بنفش: وقار، معنویت، عیش و نعمت، شاهانه بودن، دارایی، اعتبار و نفوذ، سوگواری و مهارت اشاره می کند. در تجارت بزرگ نشان دادن است. بنفش طرفداری از سبک های هنرمندانه می باشد.

نارنجی: لذت و خوشگذرانی، سرزندگی و شوخی، تشویق کردن، تعادل گرمایی، چالاکی و نیرو، تحمل و بلند همتی اشاره می کند.

طلایی: نمایان گر گران بودن و پرستیژ می باشد.

زرد: نمایان گر نور خورشید، گرمی، نامردی، خوشی، ترسویی و حسادت اشاره می کند. در تجارت درخواست از نوع روشن فکرانه می باشد و برای تاکید هم مناسب است. زرد موجب بیشتر شدن تمرکز خواهد شد، سوخت و ساز را زیاد می کند و دشوارترین رنگ برای چشم به شمار می رود بنابر این تلاش کنید در چاپ کاتالوگ خود از این رنگ در نوشته استفاده نکنید.

نقره ای: نمایانگر سرما، علمی بودن و اعتبار و پرستیژ می باشد.

بنابر این زمانی که رنگی انتخاب کنید، می بایست در مورد بازار نهایی کار خود بیاندیشید. چه احساساتی را تمایل دارید برانگیخته کنید؟ اول اندکی در مورد چشم انداز احساسی هدفتان فکر کنید و پیامی که از راه دید می خواهید انتقال دهید و بعد از آن رنگ خود را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *