نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ

تدوین سند کاتالوگ چه مزیت هایی به همراه دارد؟
دسامبر 16, 2018
با صنعت غرفه سازی نمایشگاه بیشتر آشنا شوید
دسامبر 25, 2018

نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ

در این مطلب می خواهیم در مورد نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . بروشور و کاتالوگ نماینده سازمان و کمپانی شما هستند. آن ها دقیقاً می بایست همان کاری را انجام دهند که چنان چه شما در آن لحظه آنجا حضور داشتید ، آن را انجام می دادید. کار اصلی آن ها معرفی درست و اثر گذار اهداف، دیدگاه ها و ارزش های شرکت شما می باشد.

نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ
از بروشور و کاتالوگ برای تبلیغات و رسانه ماندگار یاد می کنند. بروشور یا کاتالوگ نوعی رسانه تجاری چاپی است كه دارای شرح مشخصات، كاربرد كلی كالاها و برخی اطلاعات مفید دیگر كه مورد نیاز مصرف كنندگان و کاربران  شما قرار می گیرد.
کاتالوگ به مجموعه جمع آوری شده از تجهیزات یا خدمات عرضه شده به وسیله ی یک شرکت یا یک موسسه با ریزترین اطلاعات لازم برای فروشنده یا واسطه آن محصول یا خدمات گفته می شود.
کاتالوگ ها برای محصولات عمده یک کمپانی تولیدی و یا برای عرضه ی خدمات یک کمپانی خدماتی طراحی می شوند و دارای جزئیاتی می باشند که برای مصرف کننده نهایی اهمیتی ندارد ولی برای واسطه، مغازه یا فروشنده یا  داری که این محصول یا خدمات را انتخاب می کند تا به مصرف کننده ارائه کند، مهم است.

نکته های اصلی در طراحی کاتالوگ و بروشور

در طراحی می بایست دقت کنید که مخاظبان اول به تصاویر، بعد به رئوس مطالب و در پایان به جزییات فرم طراحی شده دقت می کنند. این قانون را در طراحی بروشور و کاتالوگ در نظر بگیرید و مطالب مهم تر و اطلاعات فروش را با کمک تصاویر و رئوس مطالب برجسته کنید تا جلب برای بیننده جذاب باشد.
«کمترین، زیادترین است» اصلی ترین ترین قانون طراحی می باشد که سبب توجه کاربر بیش از 7 ثانیه به بروشور جلب گردد . به طور معمول زمانی که نوشته ی موجود در کاتالوگ یا بروشور کم باشد، خواننده انگیزه زیادتری برای مطالعه پیدا می کند.

بیشتر بخوانید:

راه های جذاب کردن بیشتر بروشور

وجود عکس برای یک طراحی گرافیک اثر ، خیلی مهم است. عکس و عناصر بصری، خواننده را مجذوب محتوای کاتالوگ یا بروشور خواهد کرد و کمک می کند کاربر درک بهتری از کار شما پیدا کند. برای داشتن یک ارتباط اثرگذار و مفید، می بایست تصاویر را با دقت انتخاب و آنهایی را که فلسفه وجودی و خدمت یا محصول شما را به درستی بیان و پیشرفت شما را تضمین می کنند، به کاتالوگ یا بروشور اضافه نمایید. این امر شما را در رسیدن به هدف های که به خاطر آنها تبلیغ می کنید یاری خوهد کرد.

انواع کاتالوگ یا بروشور

بر حسب اندازه و شکل صفحه، بروشور یا کاتالوگ انواع گوناگونی دارد. مرسوم ترین آن عبارتند از:

2 لت

بروشور 2 لت مناسب ترین روش برای تبلیغ کار و فعالیت تجاری شما می باشد. مطالعه ی مطالب آن ساده تر و موقعی که صرف خواندن آن می شود، کمتر است. بروشور 2 لت به علت این که امکان مطالعه و حمل بهتر و ساده تری دارد در رقابت های تجاری نقش حیاتی تری ایفا خواهد کرد .

3 لت

طراحی سه لت یکی از مرسوم ترین فرم های طراحی گرافیک بروشور یا کاتالوگ می باشد که هیچگاه نمی توان اهمیت آن را انکار نمود . از اصلی ترین ویژگی این نوع طراحی بروشور فضای زیادی می باشد که برای ارائه اطلاعات در آن وجود دارد. این نوع طراحی معمولا به عنوان آگهی های تبلیغاتی اثر گذار مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *