تدوین سند کاتالوگ چه مزیت هایی به همراه دارد؟

ارتباط غرفه نمایشگاهی و پیشرفت کسب و کار
نوامبر 18, 2018
نکات و تفاوت های بروشور و کاتالوگ
دسامبر 22, 2018

تدوین سند کاتالوگ چه مزیت هایی به همراه دارد؟

در اینجا سعی داریم در مورد اینکه تدوین سند کاتالوگ چه مزیت هایی به همراه دارد؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . با در نظر داشتن فراگیر شدن روز به روز استفاده از سرویس کاتالوگ ، خیلی از کارکنان پیشخوان خدمت احتیاج به تدوین، توسعه و معرفی این سند به مشتریان نهایی را احساس نموده اند. این سند به شکلی ساختار دهی شده است که خیلی از اطلاعات مربوط با خدمات فناوری اطلاعات را در خود قرار داده است و دیدی دقیق و گسترده ای از مجموعه خدماتی که به وسیله ی پیشخوان به مشتری نهایی ارائه می گردد ، ایجاد می کند و حتماً برای هر کسب و کاری و سازمانی همراه با مزیت های خیلی زیاد خواهد بود.

تدوین سند کاتالوگ چه مزیت هایی به همراه دارد؟

سرویس کاتالوگ به کسب‌ و کار کمک خواهد کرد تا خدماتی را که قادر است ، پیشنهاد داده شود را شناسایی کند و منابع مورد نیاز برای ارائه خدمت به مشتری را ارائه دهد. با فراهم کردن خدمات استاندارد شده، پیشخوان خدمت می‌تواند، هزینه های عملیاتی OPEX را کم کند و روند تخصیص منابع لازم و استفاده ی بهینه از آن ها را بهبود می دهد.

شرح دقیق و واضح از سرویس‌های موجود در سند کاتالوگ خدمات ، به زیاد کردن اعتماد بنفس کارکنان پشتیبانی ، شتاب دادن به تصمیمات و رسیدگی به درخواست ها کمک خواهد کرد. همچنین بهره وری و کارآمدی گروه  پشتیبانی را بهبود خواهد داد. علاوه بر این، انتظاراتِ درست و معقول مشتری ، تنظیم و مدوّن خواهند شد که در این صورت ، کاربر می‌تواند با مراجعه به سند کاتالوگ خدمات از سرویس‌های در دسترس، زمان رسیدگی و حل درخواست‌ ها و این که چه هزینه‌ای را  برایشان می تواند داشته باشد مطلع گردند.

بیشتر بخوانید:‌ طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن

بر اساس تعریف های استفاده شده در ابزار ماروال (MSM) سند کاتالوگ خدمت عملا درگاه ورود برای تجربه کاربران و استفاده کنندگان از خدمات می باشد . زمانی که  قرار است تقاضای در پیشخوان ثبت گردد، کاربر را می توان در مسیری  چند سطحی با تک سطحی از لیست خدمات هدایت نمود.

مثلا:

شبکه و زیرساخت -> ارتباط اینترنتی – که زیرساخت برای یک خدمت سطح بالا و ارتباط اینترنتی به عنوان یک زیر خدمت، برای ثبت درخواست ها قابل تعریف می باشند.

با بهره گیری از این روش دیگر هیچ ابهامی در زمان ثبت تماس‌ های دریافتی از طرف مشتری ، باقی نمی ماند، همچنین روال آموزش کاربران در رابطه با وضعیت خدمات خیلی آسان می شود. برای مثال به سادگی می توانید به آن ها اطلاع دهید که شما ارتباط اینترنتی را به دسترسی اینترنت عوض کرده اید.

ابزار ماروال این قابلیت را برای شما فراهم می سازد که تا خدمات را با رنج گسترده ای از اطلاعات و مشخصات  پیاده سازی نمایید ، که این اطلاعات شامل:

  • محدود سازی خدمات برای بعضی از کاربران
  • مطلع نمودن کاربر از سرویس‌های در دسترس در پنل سلف سرویس
  • دسته بندی نمودن خدمات و زیر خدمت ها به همراه اطلاعات هر کدام
  • مطلع کردن از وضعیت سبد کاتالوگ خدمات
  • خدمات لازم برای تداوم تجارت

ابزار ماروال همچنین به شما این امکان را خواهد داد تا چرخه توسعه یک خدمت را به کمک قرار دادن زمان برنامه ریزی شده برای زمان واقعی فعال شدن خدمت ، فعال شدن خدمت ، زمان بررسی دوباره و زمان از رده خارج شدن آن مدیریت کرد . همچنین می توانید مستنداتی مانند طرح توجیهی ، اسناد طراحی ، طرح منتقل کردن خدمت ، طرح عملیاتی کردن و بهره برداری از خدمت و همچنین روال های پشتیبانی را در قالب مجموعه ای از ضمائم به هر خدمت پیوست نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *