چاپ برشور و انواع آن

با صنعت غرفه سازی نمایشگاه بیشتر آشنا شوید
دسامبر 25, 2018
کاتالوگ ها معمولا به چند صورت معرفی می شوند
ژانویه 3, 2019

چاپ برشور و انواع آن

در این مطلب می خواهیم در مورد چاپ برشور و انواع آن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . بروشور یک سند کاغذ اطلاع رسان می باشد که می توان آن را در قالب های جزوه و  پمفلت تا کرد. بروشور ها اسناد تبلیغاتی می باشند ، که به طور معمول برای معرفی سازمان ، شرکت ، محصول یا خدمات به کار گرفته می شود و این اطلاعات را به کاربر آینده نگر یا عموم جامعه منتقل می کند. نخستین بروشور در سال 1748 طراحی شد.  و از واژه  فرانسوی” brocher ” به معنی “دوختن” سرچشمه می گیرد.

بروشور یک مجله یا کتاب باریک و کوچک می باشد که تعداد بسیاری اطلاعات و تصویر در مورد یک محصول ، مکان، و … دارد. که به طور معمول بروشور ها را به راه های مثل گذاشتن در مجلات و روزنامه ها ، گذاشتن در استند ها و یا توزیع دستی به مخاطب می دهند.

چاپ برشور و انواع آن

انواع بروشور

بروشورهای الکترونیکی

این نوع بروشور ها نسبت به بروشور های گذشته کاغذی مزیت های مثل مخاطبین و توزیع زیادتر و هزینه پایین تر در مقایسه با ورژن های چاپی را دارا است.

بروشورهای آکاردئونی دو و سه لت

این نوع بروشور عادی ترین حالت بروشور ها را می سازند که یا یک صفحه که پشت و روی آن چاپ شده و از وسط یک تا شده است که به آنها دو لت می گویند و یا یک صفحه که هر 2 طرف آن چاپ گردیده و به 3 قسمت تا می گردد که به آنها سه لت گفته می شود. بروشورهای آکاردئونی 2 لت 4 پنل می سازند و بروشورهای آکاردئونی 3 لت 6 پنل درست می کنند.

سایر انواع بروشور ها

روش آکاردئونی Z-fold، روش C-fold و … هستند. صفحات با ارتفاع زیاد ، زمانی که در آن بروشور از نقشه یا موردهای این چنینی درست می شوند، به 4 ، 5 و یا 6 پنل در هر طرف کاغذ تا می خورند. Z-fold حالتی از تای بروشور می باشد که خط لبه کاغذ بروشور مثل کلمه Z می شود.

چاپ بروشور

بروشورها را به شکل معمول با 4 رنگ و بر روی کاغذ های گلاسه و ضخیم به چاپ می رسند تا کیفیت زیادتری داشته باشند. در بروشور ها  از کاغذ بهتر ، رنگ بندی زیادتر در تصاویر با کیفیت تری نسبت به تراکت استفاده خواهد شد.

به چه علتی ما به بروشور در کسب و کارمان احتیاج داریم؟

  • بروشور محصول تولیدی شما را به بزدیدکنندگان معرفی خواهد کرد.
  • بروشور وجه به خصوصی در رقابت به کمپانی شما می دهد.
  • بروشور اطلاعات تازه ای از کمپانی شما را عرضه می کند.
  • بروشور ابزار اصلی بازاریابی محسوب می شود و تبلیغ شما را قدرتمند خواهد کرد.

در طراحی بروشور گفتیم که بروشور به معرفی بخشی از یک کالا می پردازد و خاصیت ها ، چگونگی کارکرد و… آن محصول و در کل تمامی اطلاعاتی که برای کاربر مفید می باشد در بروشور گفته خواهد شد . با در نظر داشتن به تعریف بروشور مشهود است طراحی و چاپ بروشور احتیاج به تخصص و تجربه دارد. این برگ دارای اطلاعات مهمی می باشد و برخلاف کاتالوگ که برای واسطه به چاپ می رسد قرار است به دست کاربر برسد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *