کاتالوگ 4 الی 20 صفحه

قیمت چاپ کاتالوگ با صحافی منگنه

جلد : گلاسه 250 گرمی

صفحات داخل: گلاسه 135 گرمی

تعداد
200 100 50 کاتالوگ سایز A4
595.000 370.000 195.000 4 صفحه
1.120.000 595.000 330.000 8 صفحه
1.600.000 860.000 460.000 12 صفحه
2.100.000 1.120.000 595.000 16 صفحه
2.600.000 1.340.000 730.000 20 صفحه
190.000 100.000 55.000 سلفون جلد
  • قیمت ها به تومان می باشد.

  • تحویل سفارش 24 ساعته می باشد.

  • به هزینه چاپ سفارشات تنپلات 20% اضافه می گردد.

  • کاتالوگ ها با خط تا و صحافی منگنه ارائه می گردد.

  • مسئولیت کیفیت چاپ و رنگ فایل های RGB بر عهده مشتری می باشد.

  • بهترین نوع ارائه فایل برای چاپ دیجیتال با کیفیت افست ، ارائه طرح مورد نظر با فرمت PDF با کیفیت بالا و یا فایل TIFF به صورت CMYK و با رزولوشن 300 dpi است.

  • هزینه اجرای کامپیوتری ، طراحی و عکاسی جداگانه محاسبه می گردد.

  • جهت آگاهی از قیمت چاپ در تیراژ بالا و چاپ افست با ما تماس بگیرید.

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ به دفترچه ای که طرز کار دستگاهی یا اطلاعات شرکت و یا … را نشان دهد گفته می شود. چاپ کاتالوگ می تواند برای معرفی کالا، امکانات، خدمات، پروژه ها و … باشد.

چاپ کاتالوگ

چاپ کاتالوگ

سیستم چاپ کاتالوگ

کاتالوگ ها را معمولا به صورت دیجیتال و چاپ اُفست تهیه می کنند. در ادامه توضیحاتی مختصر در رابطه با چاپ کاتالوگ خواهیم داشت:

مزایای چاپ دیجیتال کاتالوگ

در چاپ دیجیتال تیتراژ محدودتی ندارد و هر تعداد بخواهید چاپ می کنید. در چاپ دیجیتال سرعت آماده سازی بسیار کمتر می باشد چون مراحل تولید از قبیل تهیه زینک و تنظیم اولیه ماشین قبل از چاپ انجام می شود و نیاز به نظارت نخواهد داشت

معایب چاپ دیجیتال کاتالوگ

قیمت بسیار زیاد نسبت به چاپ اُفست و به صرفه نبودن هزینه در تیراژ های بالا و همچنین کیفیت کمتر نسبت به چاپ اُفست از معایب این سیستم چاپ کاتالوگ می باشد.

مزایای چاپ افست کاتالوگ

قیمت کم و به صرفه و کیفیت بالا در چاپ و سرعت زیاد تیراژ های بالا باعث محبوبیت این سیستم چاپ شده است

معایب چاپ افست کاتالوگ

محدودیت در حداقل کم ( در ایران پایه هزینه چاپ بر اساس یک دور چاپ محاسبه می شود ). در ماشین افست یک دور چاپ ۵۰۰۰  ورق چاپ می کند. همچنین در حین چاپ به آماده سازی اولیه و تهیه زینک دارد.

اصول طراحی یک کاتالوگ

تعداد صفحه مناسب برای طراحی یک کاتالوگ

در ابتدا لازم است کاتالوگ و بروشور را کاملا بشناسید و فرق آنها را متوجه شده باشید. همه روزه دوستانی با ما تماس گرفته و درخواست کاتالوگ می کنند اما پس از چند لحظه صحبت کردن متوجه می شوند که درخواست آنها یک تراکت می باشد نه یک کاتالوگ.

شما برای معرفی کلی و اجمالی در رابطه با خدمات و محصولات خود نیاز به یک کاتالوگ دارید، که در آن به شرح خدمات و محصولات خود می پردازید. تفاوت بروشور با کاتالوگ در چیست ؟! بروشور به توضیح کامل از یک محصول یا شرح کامل یک خدمات می پردازد. در بروشور بیشتر توجه به جزئیات می شود. اما در کاتالوگ مهم کلیات یک محصول یا خدمات می باشند.

شما در کسب و کار خود برای معرفی کلی در رابطه با خدمات یا محصولاتی که ارائه می دهید به یک کاتالوگ نیاز دارید تا در به آن شرح خدمت یا محصولات خود بپردازید. اما بروشور شرح و توضیح کامل درباره ی خدمات یا محصول می باشد.

پس در بروشور بیشتر به جزئیات پرداخته می شود ولی در کاتالوگ کلیات یک محصول یا خدمات مورد نظر می باشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ:

در طراحی کاتالوگ کمی سخاودت لازمه کار می باشد. در طراحی کاتالوگ نباید روی جلد آن خدمات یا محصول را معرفی کنید. روی جلد کاتالوگ را به شعار و لوگوی کسب و کار خود اختصاص دهید.

همچنین پشت جلد کاتالوگ را به آدرس و اطلاعات تماس یا حتی سخن نهایی اختصاص دهید.

شما با توجه حجم اطلاعات می توانیدیک فهرست در ابتدای کاتالوگ قرار دهید. بسیار ضروری است که یک جلد زیبا و صفحاتی داخلی مجزا طراحی کنید.

2 – تعداد صفحات کاتالوگ

ضریب صفحات را مضرب عدد ۴  در نظر بگیرید. به این صورت که در کمترین تیتراژ، یک کاتالوگ شامل جلد و پشت جلد و ۲ صفحه داخلی می باشد که مجموعا ۴ صفحه می شوند. سپس ۸ صفحه، ۱۲ صفحه، ۱۶ صفحه، ۲۰ صفحه، ۲۴ صفحه و …

3- کاغذ مورد استفاده در تهیه کاتالوگ

در چاپ با تعداد صفحات کم، هرچقدر گرماژ کاغذ مورد استفاده بیشتر باشد باعث استواری بیشتر می شود. اما برای چاپ با بیش از 24 صفحه بهتر است از کاغذ با گرماژ کمتر استفاده شود.

اگر از گرماژ خیلی بالا استفاده شود باعث غیر حرفه ای نشان دادن کاتالوگ شما و همچنین جلوه بد آن می شود. به طور مثال برای کاتالوگ هایی با تعداد صفحات بین 4 تا 16، گرماژ کاغذ 250 تا 300 گلاسه مناسب می باشد. همچنین برای تعداد صفحات بیش از 20، می توان ترکیبی از جلد 300 گرمی و صفحات داخلی 170 تا 200 گرمی استفاده کرد.

4-خدمات جانبی برای چاپ کاتالوگ

از پوشش سلفون مات یا براق، سلفون های محافظ و فانتری چند رنگ، ورنی، طلاکوب یا نقره کوب، استفاده از رنگ پنجم (مانند رنگ های فسفری، طلایی و رنگ های پنتون)، استفاده از کلیشه برجسته و… برای زیباتر شدن کاتالوگ خود استفاده کنید. از یک مشاور چاپ و طراحی درخواست کنید تا پیشنهادات لازم را در اختیار شما قرار دهد.

5- تیراژ چاپ کاتالوگ

از میان روش های رایج چاپ کاتالوگ، یعنی دیجیتال و افست، از چاپ افست به عنوان یک چاپ کم هزینه و با کیفیت بالا در تیتراژ های بالا یاد می شود. این در حالی است که چاپ دیجیتال را به عنوان یک چاپ گران قیمت اما بدون محدودیت در تیتراژ تعداد پایین (حتی یک عدد) می شناسند. مجموعه ما خدمات چاپ افست برای چاپ کاتالوگ را انجام می دهد.