طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن

چه غرفه ای برای من مناسب است؟
نوامبر 8, 2018
طراحی بروشور و نحوه رنگ بندی آن
نوامبر 15, 2018

طراحی کاتالوگ دیدگاه دیزاین

طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن

در این مطلب برای شما دوستان عزیز می خواهیم در مورد طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. طراحی کاتالوگ حرفه ای برای نمایش یک کسب و کار تجاری خیلی ضروری است. طراحی کاتالوگ برای معرفی یک کسب و کار به شکل حرفه ای صورت می گیرد. هر چقدر طراحی کاتالوگ تبلیغاتی حرفه ای تر باشد مخاطبان زیادتری را به خود جذب می کند. طراحی کاتالوگ صنعتی  می بایست در صنعت های گوناگون رنگ و بوی آن صنعت را به بگیرد به این صورت که تصاویر و متن و رنگ هایی که در طراحی کاتالوگ مورد استفاده قرار می گیرد می بایست نشان گر کیفیت کار و حرفه ای بودن آن صنعت باشد. چنان چه در طراحی کاتالوگ ارزان از تصاویر کم کیفیت استفاده شود قطعاً بازدهی آن هر چقدرم هم چاپ کاتالوگ حرفه ای باشد به صفر خواهد رسید.

طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن

طراحی کاتالوگ حرفه ای:

شکل نهایی و حس کاتالوگ می‌تواند تصمیم خرید کاربر شما را تحت تاثیر بگذارد. هم چنین این موضوع به اسم تجاری و ارزش شرکت شما کمک میکند. کاتالوگ باید چهره‌ای جذاب و با کیفیتی داشته باشد تا بتواند کالا و خدمات شما را به صورت صحیح نمایش دهد. تکنیک‌های پرداخت نهایی ما شامل لمینت براق و مات، سلفون براق یا مات ، چاپ به شکل برجسته،  ‌پوشش آبی یا UV، برچسب‌ زنی داغ یا بهره گیری از فیبر در داخل بافت کاتالوگ می‌شود. اثر گذاری رنگ در طراحی کاتالوگ‌ها به شدت به جلوه‌های بصری بستگی دارند و به این علت پیشنهاد می‌کنیم که حتماً آنها را با رنگ‌هایی جذاب و شفاف چاپ نمایید. ما انواع گوناگون چاپ رنگی را در اختیارتان شما قرار می دهیم که شامل چاپ 4 رنگی ، چاپ سیاه‌ وسفید ، رنگ پانتون ،  چاپ لعاب‌ دار و … می‌شود. می‌توانید ترفندهای مناسب که با هدفتان هماهنگی دارد را انتخاب نمایید.

طرحی را انتخاب نمایید که تعادل داشته باشد. از قرار دادن مقداری از اطلاعات و کالاها در یک صفحه‌ی کاتالوگ ممانعت کنید. کاتالوگی که تعداد بسیاری کالا را در یک صفحه داشته باشد، کاربر را گیج خواهد کرد و تصمیم وی مبنی بر مطالعه‌ی کاتالوگ تا پایان را تحت تاثیر می گذارد. خیلی از شرکت ها یک طراح را استخدام می نمایند تا طرح و برنامه‌ی کاتالوگشان را تنظیم نماید. چنین طراحانی دارای مهارت و تجربه‌ی لازم برای آماده‌سازی کاتالوگ و چاپ آن می باشند. بعضی وقت ها شرکت های چاپ کاتالوگ دارای طراحان داخلی می باشند که می‌توانند در راستای تولید یک کاتالوگ اثرگذاری به شما یاری کنند. شما برای ساخت یک کاتالوگ موفق احتیاج به هزاران آیتم و کالایی ندارید. چاپ کاتالوگ می‌تواند یک مجموعه‌ی 4 صفحه‌ای خلاصه تا یک کتاب چند صد صفحه‌ای را شامل شود. حتی شرکت هایی که کمترین کالا را دارند می‌توانند از کاتالوگ برای گسترش فروش خود استفاده نمایند. بعضی وقتها کاتالوگ‌های کوچک‌تر بهتر از نسخه‌های بزرگ می باشند و می‌توانند کاربران بالقوه را زیادتر تحریک نمایند. به‌هرحال جستجو در کاتالوگی که ۱۵۰۰ آیتم دارد می‌تواند برای بعضی از اشخاص خسته‌کننده باشد.

مطلب مرتبط:

رنگ در طراحی کاتالوگ چه اهمیتی دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *