چه غرفه ای برای من مناسب است؟

نمایشگاه های حرفه ای و طراحی غرفه نمایشگاهی
نوامبر 8, 2018
طراحی کاتالوگ حرفه ای و نحوه قرار دادن اطلاعات در آن
نوامبر 11, 2018

چه غرفه ای برای من مناسب است؟

در این مطلب می خواهیم در مورد اینکه چه غرفه ای برای من مناسب است؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در اینجا شمدا با بسیاری از طرح های غره های نمایشگاهی آشنا خواهید و بسته به نوع نیاز خود می توانید هر کدام را که تمایل دارید استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

چه غرفه ای برای من مناسب است؟

چالش ها و راهکارها:

با توجه به محدودیت های گوناگونی مثل بودجه، وقت لازم برای طراحی و ساخت، نوع صنعت مخاطب متقاضی و نحوه نمایش کالاها و یا خدمات برای دریافت بهترین نتیجه می بایست نوع سازه و نوع ساخت غرفه خود را به درستی انتخاب کنید؛ در این راستا بر آن آمدیم تا راه کارهای پایین را در مقابله با چالش های موجود به شما عرضه کنیم:

– محدود بودن در زمان

– محدود بودن در بودجه

– محدود بودن تعداد کالاها

– محدود بودن متراژ

معمولا شرکت هایی که برای نخستین بار در یک نمایشگاه شرکت می کنند با چالش های تازه ای رو به رو می شوند از جمله تصمیم گیری درباره جانمایی غرفه، غرفه سازی، تبلیغات وغیره می بایست بگوییم صحیح است که این گروه از شرکت ها دید کلی از نمایشگاه و یا بازخورد آن ندارند ولی با در نظر داشتن نکات پایین و مطابقت آن ها با شرایط خود می توانند حضور خوبی در نمایشگاه داشته باشند.

قدم اول در انتخاب غرفه نمایشگاهی:

بررسی نوع نمایشگاه و بازخورد آن در دوره های گذشته ، این مسئله به شما کمک می کند تا میزان احتمالی بازدید کننده ها و هم چنین شرکت کننده ها را در دوره جاری پیش بینی نمایید و بعد از آن با دقت به اطلاعات بدست آمده می توانید در آن نمایشگاه ثبت نام کنید.

قدم دوم در انتخاب غرفه های نمایشگاهی:

یکی از اصلی ترین عامل ها در دیده شدن غرفه شما مکان غرفه شما می باشد این امر مستلزم آن است تا شما اطلاعات درستی در رابطه با شناسایی ماسب ترین موقعیت سالن داشته باشید. از جمله این موارد می توان به ورودی و خروجی های سالن، راهروهای اصلی و فرعی، تعداد ورودی های غرفه و غیره اشاره نمود. بدیهی است هرچقدر غرفه شما در شاهراه اصلی و نزدیک به ورودی سالن باشد موقعیت مکانی آن مناسب خواهد بود.
شایان ذکر است به دلیل جلوه بصری سالن مجریان نمایشگاه مناسب ترین مکان ها را به شرکت هایی مختص می دهند که دارای غرفه سازی مخصوصی باشند.

قدم سوم: تبلیغات

تبلیغات مناسب و مورد انتظار کاربران هرچقدر زیادتر به جذب کاربران شما کمک می کند، در صنعت نمایشگاه نوع تبلیغات به تبعیت از زمان کوتاه آن گوناگون است به دلیل اینکه شما می بایست پلن تبلیغاتی مناسب را برای پوشش کل بازدیدکنندگان را در کوتاه ترین زمان داشته باشید، از جمله این تبلیغات می توان به چاپ و نصب بیلبورد در محیط نمایشگاه، رادیو نمایشگاه و تبلیغات بصری داخل غرفه ، چاپ بروشور و هم چنین هدایای تبلیغاتی اشاره نمود.

قدم چهارم برای انتخاب غرفه های نمایشگاهی:

آمادگی مجموعه شما از لحاظ ظاهری، برنامه ریزی اقدامات روزهای نمایشگاه و مخصوصا داشتن اطلاعات لازم در خصوص کسب و کارتان خیلی برای بازدیدکننده اهمیت دارد، بهتر است پیش از آغاز نمایشگاه با گروه خود جلسه هماهنگی داشته باشید تا هرکدام از مسئولین شرح وظایف خود را داشته باشند و اطلاعات لازم نیز از نوع محصولات و خدمات شرکت شما داشته باشند.

مطلب مرتبط:

نکته های اولیه در مورد ساخت غرفه نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *