اصول اولیه بروشور که باید رعایت کنید

نوع عملکرد فروش در غرفه های نمایشگاهی
سپتامبر 10, 2018
طراحی بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی
سپتامبر 11, 2018

اصول اولیه بروشور که باید رعایت کنید

در اینجا قصد داریم در مورد اصول اولیه بروشور که باید رعایت کنید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . همان طور که می دانید بروشور وسیه ای می باشد که توسط آن می توانید یک محصول را معرفی کنید و حتی بعضی ها با آن کالا نما هم می گویند به دلیل اینکه یک محصول را بصورت کامل به مشتری معرفی می کند. در ادامه با اصول اولیه آن با ما همراه باشید.

اصول اولیه بروشور که باید رعایت کنید

دلیل متداول بودن A4 و A5 چیست؟

اندازه متداول بروشور به شکل عادی A4 و یا A5 می باشد. علت استفاده بیشتر از این اندازه ها، دور ریز کمتر کاغذ یا مقوای مصرفی می باشد که در نتیجه موجب بیشتر شدن قیمت می شود. چنان چه دور ریز کاغذ موضوعیت نداشته باشد، با در نظر داشتن به موضوع و مخاطب و حجم محتوای متنی و تصویری، می توان ابعاد و اندازه های گوناگونی برای آن در نظر گرفته شود. در ادامه با انواع بروشور بیشتر آشنا می شویم.

انواع بروشور

از نظر شکل و صحافی، دسته بندی های گوناگونی دارند. یکی از دسته بندی های عام بروشورها، تاشو  و منگنه دار است.

بروشور منگنه دار

برای آن که بروشوری به شکل دفترچه به چاپ برسد, میزان صفحه های آن را می بایست عددی زوج در نظر داشت, مثلاً برای چاپ یک بروشور 8 صفحه ای A5، طراحی بر روی دو ورق کاغذ A4 پشت و روی صورت می گیرد به این شکل که 2 ورق A4 روی هم قرار داشته باشند و به شکل یکسان از وسط تا شوند. در این حالت 8 صفحه A5 داریم. (البته این سبک طراحی ، مناسب چاپ دیجیتال است. برای چاپ افست می بایست طراحی بر روی شیت های 45 در 60 و یا 50 در 70 صورت گیرد.) بنابر این از این تا کردن ها، یک یا چند منگنه بر روی خط تا می خورد و محصول ما به شکل یک کتابچه در قرار می گیرد. بروشورهای منگنه دار معمولاً کمتر از 20 صفحه می باشند و صفحه های داخلی آنها، از جنس کاغذ و جلد آن از جنس مقوا یا کاغذی با گرم بالا ایجاد می شود.

بروشور تاشو

این مدل بروشورها ، صحافی و منگنه ندارد. صفحه های آن توسط خط تای عمودی و افقی و از همدیگر جدا می شود. در طراحی بهتر است اندازه نهایی و تاشده بروشور، در تناسب با کاغذهای استاندارد در نظر گرفته شود, این امر موجب ممانعت از دور ریز کاغذ می شود و آن را بی نیاز از برش بخش های اضافه کاغذ خواهد کرد.

انواع بروشور جذاب و زیبا

آن چه قبل از این گفته شده است در رابطه با فرم های معمولی و شمایل عادی در بازار می باشد؛ ولی طراح می تواند با فکر خلاقانه انواع زیادی از صحافی و خطوط را طراحی کند و از این مسیر توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب نماید.

در عکس های که در ادامه نوسته می بینید، طراح با خلاقیت در بخش تا شدگی، فرم جدیدی به وجود آمده است. هرچند می بایست درنظر بگیرید چاپ بعضی از این انواع خلاقانه، مستلزم برش فرم دار کاغذ می باشد و برای ساختن اینگونه بروشورها در تیراژ بالا، می بایست هزینه برش و تا زدن را هم در نظر داشته باشید.

طراحی بروشور فانتزی

در عکس بالا، طراح فرم کلی کاغذ را به شکل 6 ضلعی طراحی و در پایان بعد از تا خوردن ، کاغذ بروشور به صورت  مثلث در ظاهر می شود.

خلاقیت در طراحی بروشور

یک طراح موقع طراحی انواع بروشور زیبا، می بایست به ارتباط فرم و محتوای بروشور دقت کند. بروشورهایی که حالتی جذاب و برش و تای قشنگی دارند، مناسب کالاهایی مثل بروشور مواد غذایی یا اسباب بازی های کودکان می باشند. ولی در طراحی برای یک دستگاه صنعتی، منسب تر است شکلی ساده تر طراحی شود تا مخاطب کمتر با شکل درگیر شود و بتواند بر محتوا و پیام تبلیغاتی شما تمرکز داشته باشد.

مطلب مرتبط:

غرفه نمایشگاهی استاندارد در جذب بازدید کننده چه تاثیری دارد

آیا چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست مزیت دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *