چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟

رنگ کاغذ و مرکب چه تاثیری در چاپ بروشور دارد؟
سپتامبر 15, 2018
کیفیت چاپ کاتالوگ حرفه ای به چه چیزی بستگی دارد؟
سپتامبر 16, 2018

چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟

در این مطلب می خواهیم در مورد اینکه چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟ برای شما ارائه کنیم. برای طراحی بروشور نرم افزار های زیادی وجود دارد که مهم ترین آنها فتوشاپ ،ایلستریتور ، کورل است . که ما در اینجا سعی داریم در مورد فتوشاپ برای شما بگیم و نکاتی که باید در این زمینه رعایت کنید . در ادامه همراه ما باشید.

چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟

نهادهای دولتی و شرکت های خصوصی همواره نخستین برنامه ای که برای بازاریابی کالاهای خود و معرفی این کالاها به دیگران دارند، توسط چاپ بروشور صورت می گیرد. بروشورهای تبلیغاتی معمولاً برای معرفی کالاها به شکل چاپ بروشور 2 لت و چاپ بروشور 3 لت معمولاً به کار می رود. بروشور های تبلیغاتی معمولاً توسط طراحان گرافیک و به شکل طراحی بروشور حرفه ای معرفی می گردند. برای طراحی بروشور ، طراحان گرافیک معمولاً از نرم افزارهای گرافیکی بسته به حرفه ی خود استفاده می کنند.

حالا قصد داریم به چند نکته در مورد طراحی بروشور با نرم افزار فتوشاپ اشاره کنیم که شما را برای داشتن یک بروشور تبلیغاتی خوب راهنمایی می کند:

اولین مرحله طراحی بروشور با فتوشاپ : برای طراحی بروشور تبلیغاتی می بایست یک صفحه A4 در فتوشاپ باز کنید و مود صفحه را در حالت CMYK قرار دهید و رزولوشن آن را 300 Dpi بگذارید. ( دقت داشته باشید که صفحه سفید باشد)

چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟

دومین مرحله طراحی بروشور با فتوشاپ : در این مرحله می بایست صفحه خود را به 2 بخش برابر یا 3 بخش برابر توسط گادلاین های فتوشاپ تقسیم نمایید. این کار بسته به تقاضای شما که بروشور 2 لت می خواهید یا بروشور سه لت این تقسیم بندی عوض می شود. بروشور 2 لت به معنی داشتن یک بروشور با یک خط تا در وسط می باشد که بروشور را به 2 بخش برابر تقسیم می کند و بروشور 3 لت به معنی تقسیم بروشور به 3 صفحه می باشد و 2 خط تا در وسط بروشور می خورد. توصیه می شود پیش از طراحی بروشور یک صفحه A4 بردارید و نسبت به اینکه تمایل دارید بروشورتان چگونه تا بخورد ، ماکت درست کنید و روی آن شماره صفحه درج کنید و نسبت به آن کاره طراحی خود را انجام دهید.سومین مرحله طراحی بروشور با فتوشاپ : طرح یا عکس خود را که تمایل دارید روی زمینه کار به شکل سراسری  کار بیاید قرار داده و دقت داشته باشید که کیفیت تصویر بالا باشد تا موقع چاپ بروشور خود در کیفیت کار پایانی با مشکل مواجه نشید.

چهارمین مرحله طراحی بروشور با فتوشاپ : نوشته ها و تصاویر را در پایین هم با نظم کافی بگذارید. سعی کنید از فونت هایی که خوانایی آن برای مخاطب و راحت تر است استفاده نمایید. می توانید در این مرحله  از فونت هایی مثل یکان یا نازنین یا ایران سنس استفاده نمایید. رنگ فونت و اندازه فونت را به یاد داشته باشید و به آن دقت خاصی داشته باشید.

پنجمین مرحله طراحی بروشور با فتوشاپ : برای خروجی گرفتن از فایل پایانی خود حتما از فرمت های Pdf  یا Jpeg استفاده نمایید و حتما پیش از ارسال طرح برای چاپ از بروشور طراحی شده خود یک پرینت گرفته و طرح ها و نوشته ها و اندازه و برش و خط تا خود را به دقت مدیریت نمایید.

مطلب مرتبط:

طراحی بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی

کاتالوگ و بروشور چیست؟ و این دو با هم چه تفاوت هایی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *