رنگ کاغذ و مرکب چه تاثیری در چاپ بروشور دارد؟

از نیروهای موقت غرفه های نمایشگاهی کمک بگیرید
سپتامبر 13, 2018
چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟
سپتامبر 15, 2018

رنگ کاغذ و مرکب چه تاثیری در چاپ بروشور دارد؟

در این مطلب می خواهیم در مورد اینکه رنگ کاغذ و مرکب چه تاثیری در چاپ بروشور دارد؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. زمانی که می خواهید بروشور را طراحی کنید اصلی ترین چیز در طراجحی برشور رنگ آن است که بر اساس رنگ آن محصول و برندی که دارد رنگ آن را انتخاب می کنیم . درادامه با توضیحاتی بیشتر در مورد رنگ بروشور همراه ما باشید.

رنگ کاغذ و مرکب چه تاثیری در چاپ بروشور دارد؟

دردسرهای انتخاب کاغذ من از بروشور چاپ شده ای که آن موقع چاپ شد و به دستم رسید، چیزهای بسیار  بیشتری یاد گرفتم. اول از همه، فکر می کردم که ته رنگ کرم کاغذ می تواند بر روی مرکب اثر گذار باشد. تاثیر هم گذاشته بود. از آنجاییکه چنین فکری قبل از چاپ داشتم، مجبور شدم برای آینده نگری تا رنگ ها را بر روی مانیتور چک نموده و ته رنگ کرم را برای پس زمینه در طراحی بروشور انتخاب کنم.

تفاوت در رنگ های کاغذ بین بروشور تازه و بروشورهای قدیمی آن گونه به نظر می آید که این بروشور، به وسیله کمپانی دیگری طراحی شده است. البته بسیار هم خاص نبود. خوشبختانه، مدیر انتشارات، بروشور را دوست داشت پس بدون اینکه نظرم را بدهم، کار را انجام دادم. ولی مهمتر از آن، از اینکار درس هایی آموختم که در 2 دهه بعدی کمک خیلی زیادی به من می کند.

زمانی که تمایل دارید بر روی ماده ای چاپ کنید که با کارهای قبلیتان تفادت داشته باشد ، این نکته ها را در نظر بگیرداشته باشید:

  1. مرکب ها شفاف می باشند. رنگ زیرلایه، را تغییر می دهد.
  2. فقط راهی که می توانید اثر آن را مشاهده کنید، دریافت تایید چاپ می باشد. این کار قیمت بیشتری دارد. اصولا، تمام کار چاپی خود را بر مبنای ایجاد یک نمونه و بازبینی رنگ های آن انجام می دهید.
  3. انتخاب جایگزین برای تایید چاپ، ایجاد یک بروشور توسط چاپ دیجیتال می باشد. البته اینکار نمی تواند تمام فرایند چاپ را تضمین کند، ولی بی فایده هم نخواهد بود. احتمالاً تمایل داشته باشید پس زمینه فایل خودتان را رنگ کنید. در نظر بگیرید که اینکار یک پیش زمینه تقریبی از رنگ مرکب بر روی کاغذ رنگی را به ما خواهد داد؛ ولی نشان نمی دهد مرکب های بالقوه شفاف چطوری بر روی کاغذ عمل می کند.
  4.  از آنجاییکه مرکب ها شفاف می باشند به نوع دیگر، رنگ کاغذ را از روی مرکب مشاهده می کنید، و رنگ کاغذ، رنگ جوهر را تغییر خواهد داد، رنگ های PMS تحت تاثیر کمتری قرار می گیرند چرا که بعضی از این جوهرها شفاف نمی باشند.
  5. شما می توانید اشکال تغیر رنگ مرکب را با در اختیار داشتن یک تامین کننده چاپ تجاری برطرف کنید، که شامل سفید مات در ترکیب جوهر PMS می باشد.
  6. هم چنین می توانید این اشکال را با استفاده از کاغذ سفید و اضافه کردن تن زرد به رنگ کرم کاغذ، حل کنید. اینکار با چاپ پس زمینه در یک رنگ زرد روشن می توانید عملی کنید.
  7. راه دیگر، تغییر رنگ جوهر با استفاده از ورقه های رنگ شده به جای مرکب می باشد. البته ایجاد ورقه های رنگ شده قیمت زیادی دارد و صرفه اقتصادی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *