فروش خود را با این چند نکته در مورد کاتالوگ تضمین کنید

طراحی بروشور و کاتالوگ تبلیغاتی
سپتامبر 11, 2018
چند نکته مهم در مورد کاتالوگ که باید بدانید
سپتامبر 12, 2018

فروش خود را با این چند نکته در مورد کاتالوگ تضمین کنید

در این جا سعی داریم در مورد اینکه می توانید فروش خود را با این چند نکته در مورد کاتالوگ تضمین کنید توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان گونه که می دانید این روزها محصولات جدیدی وارد بازار شده است که بازدیدکنندگان اطلاعات لازم را در مورد آنها ندارند پس بهترین راه برای اینکار طراحی کاتالوگ است که ما قصد داریم در مورد آن نکاتی را برای شما بگیم که می توانید فروش خوبی در این زمینه داشته باشید. همراه ما باشید.

 فروش خود را با این چند نکته در مورد کاتالوگ تضمین کنید

برنامه ریزی داشته باشید

تمامی کارهای خوب با اندکی برنامه ریزی آغاز خواهند شد. برنامه ریزی داشته باشید و از این مراحل هیچوقت عبور نکنید.

جمع آوری کردن محتوای خود

اطمینان داشته باشید که پیش از شروع مراحل طراحی، همه ی اطلاعات مورد نیاز را دست دارید. فهرستی از کالاها و خصوصیات کالا و دیگر مشخصات را آماده داشته باشید.

بر اساس اسم شرکت رنگ ها را انتخاب کنید

رنگ نام تجاری، می بایست با طراحی کاتالوگ، همگام سازی داشته باشد.  این هماهنگی در طراحی از اهیمت زیادی برخوردار است.

طراحی صفحه ها و جلد

جلد کاتالوگ یکی از اصلی ترین عامل هایی می باشد که دید خریدار را به طرف خود جلب خواهد کرد. طراحی نوآورانه برای جلد کاتالوگ می تواند درصد موفقیت و جذب مخاطب را بیشتر کند و باعث توجه فرد به صفحه های  درونی شود. موقع طراحی صفحه ها، جریان چشم را در نظر داشته باشید و تعادل در صفحه ایجاد نمایید و از زمینه های شلوغ اجتناب نمایید.

چنان چه قصد دارید طرح های خود را برجسته نمایید، تلاش کنید یکی از عکس های خود را بر روی صفحه غالب کنید و تصاویر کوچکتر را در اطراف آن بگذارید. این یک روش خیلی آسان است.

طراحی صفحات کاتالوگ

با توجه به مخاطبان طراحی را انجام دهید

طراحی کاتالوگ را با در نظر داشتن به شناخت از مخاطبان خود انجام دهید. چنان چه هدف شما مخاطبان جوان است می بایست آن را بطور قابل توجهی متفاوت از افراد مسن تر طراحی کنید.

استفاده از عکس های با کیفیت و جذاب

عکس های کالاها و خدمات شما مرکز کاتالوگ شما می باشد. عکس هایی که ارزش زیادتری برخوردار می باشند را بزرگ تر از عکس های دیگر قرار بگذارید چرا که آن ها دقت زیادتری را نسبت به عکس های کوچک جذب می کنند پس باید این تصاویر را درست پیش بینی کنید. یک عکس جذاب مشتریان را تشویق می کند که اطلاعات را مطالعه کنند.

با ارزش ترین کالا را در صفحه های اول بگذارید، چرا که مهم ترین صفحه ها در کاتالوگ ها می باشند. به خاطر داشته باشید که کالا ها تمرکز تمرکز اصلی طرح صفحه های کاتالوگ شما باشد.

یکنواختی را در صفحه های داخلی حفظ کنید

طراحی همه ی صفحه های کاتالوگ، می بایست یک الگوی ویژه را دنبال کند این نکته در طراحی از اهیمت زیادی برخوردار است.

نوع مناسب کاغذ را انتخاب نمایید

شما می بایست روی کیفیت و مقاومت کاغذ تمرکز داشته باشید. یک کاتالوگ به اندازه ای از دست ها انتقال داده می شود، پس می بایست انعطاف پذیر و قوی باشد، تا بتواند طول عمر خود را حفظ نماید. نوع کاغذ موفقیت کاتالوگ شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. یک کاتالوگ با کاغذ ضعیف اثر منفی بر مخاطب خواهد گذاشت در حالس که کیفیت خوب کاغذ خوانندگان را تشویق می کند تا مطالعه و خرید را ادامه دهند.

تعداد و اندازه صفحه های کاتالوگ

یکی از عنصر های اصلی در طراحی کاتالوگ، انتخاب اندازه مناسب می باشد چنان چه عکسها و اطلاعات بیشتری برای طراحی کاتالوگ وجود ندارند از قطع های کوچک تر استفاده نمایید.

تعداد صفحه ها را خوب انتخاب کنید. کاتالوگ شما می بایست به اندازه لازم بلند باشد تا بتواند همه ی اطلاعات لازم خود را به بازدید کنندگان بسپارد، ولی به اندازه لازم کوتاه باشد تا مخاطب احساس خستگی نداشته باشد اما به این نکته دقت کنید که در هر 2 حالت می بایست همه ی اطلاعات و کالاهای مهم در برگرفته شوند.

سازماندهی  کردن محتوای خود

شما می بایست برنامه ریزی داشته باشید که کدام محتوا در هر صفحه نمایش داده شود. به این نکته دقت داشته باشید که می بایست کالاهای مشابه را در نزدیکی همدیگر بگذارید.

مطلب مرتبط:

کاتالوگ و بروشور چیست؟ و این دو با هم چه تفاوت هایی دارند؟

چگونه یک کاتالوگ تبلیغاتی طراحی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *