نکته های اصلی و طلایی در طراحی و چاپ کاتالوگ

روش های تاثیر گذار در طراحی بروشور
اکتبر 9, 2018
چاپ کاتالوگ در چاپخانه
اکتبر 11, 2018

نکته های اصلی و طلایی در طراحی و چاپ کاتالوگ

در این پست قصد داریم نکته های اصلی و طلایی در طراحی و چاپ کاتالوگ برای شما ارائه کنیم. برای اینکه بتوانید شرکت و کالاهای خود به نمایش بگذارید و به فروش خوبی دست پیدا کنید باید یکسری نکات طلایی را در این زمنیه رعایت کنید که ما به برخی از این نکات در پایین اشاره کرده ایم . همراه ما باشید.

نکته های اصلی و طلایی در طراحی و چاپ کاتالوگ

خیلی از طراحان تصور می کنند که استفاده از فونت‌های گوناگون در طراحی کاتالوگ موجب بیشتر شدن تنوع و جذابیت زیادتر می شود؛ ولی این فکر اشتباه است و در این راستا توصیحه می‌کنیم حداکثر از 3 فونت با اندازه های گوناگون استفاده کنید:
اولین فونت که برای تیترها و عنوان‌ها اصلی استفاده می شود باید اندازه آن از بقیه‌ی فونت‌ها بزرگ تر باشد.
دومین فونت برای استفاده در تیترها و عنوان‌های زیرمجموعه یا فرعی که می بایست یک اندازه معمولی داشته باشد. سومین فونت برای استفاده در نوشته های بلند و اصلی کاتالوگ استفاده می شود.

جمع آوری اطلاعات کالا یا خدمات به شکل خلاصه و استاندارد یکی دیگر از عامل های اصلی است که از دید بیننده ارزش زیادی دارد. توجه داشته باشید که محتوای تنظیم شده در کاتالوگ اصلی ترین قسمت برای منتقل کردن اطلاعات به خواننده می باشند. در این راستا بهتر است محتوای خود را به شکل کلی و مختصر تنظیم کنید به شکلی که اصل مفاهیم در نظر گرفته شده در آن وجود داشته باشد و تلاش کنید از توضیح مفاهیمی که اهمیت پایین تری دارند دوری کنید. جمله بندی درست، رعایت اصول نگارشی و استفاده از کلمه های آسان به خواننده کمک خواهد کرد تا به سادگی بتواند مفهوم لازم شما را درک نماید.

عکاسی از خدمات یا کالاها

اولین چیزی که کاربران یک کاتالوگ در نگاه اول به آن دقت می‌کنند، عکسها و محتوای گرافیکی کاتالوگ شما می باشد. برای زیاد کردن کیفیت کاتالوگ لازم است از کالا و خدمات خود، عکس های ویژه ای تهیه کنید.مثلاً پیشنهاد می کنیم برای کالای خود تصاویر صنعتی تهیه نماییدکه زیبا، با کیفیت و جذاب باشند. بهره گیری از این تصاویر حس یکتا بودن کالاهای شما را به کاربر می دهد. در حالی که به هر علتی قادر به تهیه‌ی تصاویر صنعتی نیستید توصیه می کنیم با دقت کامل از عکس های موجود در اینترنت همراه و با رعایت نکته های گفته شده، استفاده کنید. در این زمینه بهتر است عکس های را انتخاب نمایید که کمتر به چشم می خورند.

بیشتر بخوانید:

استاندارد های لازم در چاپ کاتالوگ

نوع چاپ را انتخاب نمایید

همه ی کاتالوگ های طراحی شده فارغ از اندازه آن ها به 2 روش افست و دیجیتال قابل کپی می باشند. هرکدام از این روش‌ها معایب و مزیت های خود را دارند که در پایین به آن ها اشاره کرده ایم.

چاپ کاتالوگ به شکل افست:

مزیت ها:

کیفیت زیاد در چاپ
تعرفه‌ی مناسب در تیراژ بالا

عیب ها:

وقت زیاد در چاپ
حداقل تیراژ 500 عدد

چاپ کاتالوگ به شکل دیجیتال:

مزیت ها:
چاپ به شکل فوری
نداشتن حداقل تیراژ

عیب ها:
کیفیت چاپ پایین
تعرفه‌ی بالاتر

در بین روش‌های تبلیغاتی گوناگون ، چاپ کاتالوگ یکی از بهترین و موفق‌ترین روش‌های تبلیغاتی به حسب می اید که برخی از صاحبان مشاغل برای معرفی حیطه‌ی فعالیت خود از آن استفاده خواهند کرد. در این راستا چاپخانه ها تا به حال موفق به چاپ و طراحی هزاران کاتالوگ برای کسب و کارهای مختلف شده اند.

مطلب مرتبط:

تبلیغ و بازاریابی با استفاده از کاتالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *