استاندارد های لازم در چاپ کاتالوگ

چاپ بروشور چه تاثیری بر کسب و کار دارد
اکتبر 2, 2018
تبلیغ و بازاریابی با استفاده از کاتالوگ
اکتبر 4, 2018

استاندارد های لازم در چاپ کاتالوگ

در این پست قصد داریم توضیحاتی در مورد استاندارد های لازم در چاپ کاتالوگ برای شما ارائه کنیم. معمولاً این روزها همان طور که می بینید در تمامی فروشگاها یافت می شود، وسیله ای که در معرفی کالاها مهم ترین نقش را دارد و مالکان تجارت های مختلف با استفاده از چاپ کاتالوگ، به بازاریابی و تبلیغ بهینه می پردازند. در واقع کاتالوگ نماینده شرکت شما می باشد که به معرفی مشخصات و خصوصیات کالاهای شما به طور کلی و جامع می پردازد.

استاندارد های لازم در چاپ کاتالوگ

کاتالوگ ها وسیله های تبلیغاتی مناسبی به شمار می روند و تقریبا همه با آن ها آشنایی دارند. با این حال چگونگی طراحی کاتالوگ در یک چاپخانه معتبر، نکته ای می باشد که برای اشخاصی که تمایل دارند از این ابزار تبلیغاتی استفاده نمایند، می بایست مورد توجه قرار بگیرد. در واقع بسیاری افراد بدون هیچ تخصصی و حرفه به طراحی و چاپ کاتالوگ در اندازه ها و کاغذهای نامناسب می پردازند که این امر فقط به خودشان آسیب وارد می کند و مانعی برای تبلیغات مثمر ثمر آن ها می شود. در حالی که تنها لازم است یک طرح ایده آل برای کاتالوگ درنظر داشته باشید و به چاپ آن بپردازید، در آن زمان بازخورد خوبی خواهید داشت. ما در این مطلب قصد داریم آن دسته از نکته هایی که جزء دانستنی ها و استانداردهای چاپ کاتالوگ است را برایتان به شکل مختصر و مفید  ارائه کنیم.

بیشتر بخوانید:

اصولی که باید در طراحی کاتالوگ رعایت کنید

چه نکته هایی را باید در طراحی کاتالوگ رعایت کنیم؟

جالب است آگاه باشید: یک طرح خوب می تواند چنان اثر گذار باشد و جلوه بصری ویژه ای را ایجاد کند که کاربرن  در همان نگاه اول جذب آن شوند. کاتالوگ برای جنس های گوناگون به چاپ می  رسد و از ماندگاری زیادی  برخوردار یم باشند و همیشه در دسترس هستند، به علت بایستی جذاب و بروز باشد و به مخاطب کمک کند تا با استفاده از اطلاعاتی که درون کاتالوگ قرار گرفته شده، بتواند در انتخاب و خرید کالای مورد نظر خود مناسب ترین تصمیم گیری را بگیرند. کاتالوگ های جذاب، رنگی و براق خواه ناخواه اثر تبلیغات را زیادتر خواهد کرد و می تواند به سرعت نتیجه مناسبی را برایتان به ارمغان آورد. هم چنین کالاهای خود را از هر لحاظ بررسی کنید و مناسب ترین عکسها را از کالاهای خود در کاتالوگ قرار بدید. هرچقدر عکس های با کیفیت داشته باشد، می تواند اثر زیاتری بر روی کاربران بگذارد و به او در تصمیم گیری کمک کند. هم چنین در رابطه با اطلاعاتی که تمایل دارید درباره کالاهای خود در کاتالوگ قرار بدید، در پایان توجه داشته باشید، چرا که این اطلاعات برای مصرف کننده خیلی با ارزش است و او با دقت به این اطلاعات می تواند قدرت انتخاب داشته باشد. قطعاً خصوصیات و مشخصاتی که خاص هستند و موجب تمایز میان کالا و شما با سایر کالاها رقبای شما می شود را در کاتالوگ قرار بدید.

مزیت های استفاده از کاتالوگ تبلیغاتی

جالب است آگاه باشید: برای اینکه تبلیغات اثر گذاری داشته باشید، می بایست تکنیک تبلیغات را یاد بگیرید! این روزها چاپ و کارهای چاپی به شکل وسیعی در صنعت چاپ و اقتصاد کشور تاثیر داشته است و هرروز هم در حال بیشتر شدن است! چاپ کاتالوگ در واقع یکی از این روش های تبلیغاتی به شمار می رود که برای شرکت ها و سازمان ها استفاده می شود. نکته های اصلی بر حسب یک استاندارد سازی برای طراحی و چاپ کاتالوگ وجود دارد که برای اینکه یک کار تبلیغاتی خاصی شکل گیرد، می بایست آن ها را رعایت نمایند. هم چنین کاتالوگ در دسترس همه قرار می گیرد و به علت کاربردی بودن و ماندگاری، می تواند در تجارتتان اثر گذار باشد.

مطلب مرتبط:

با چاپ کاتالوگ و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *