چاپ کاتالوگ در چاپخانه

نکته های اصلی و طلایی در طراحی و چاپ کاتالوگ
اکتبر 11, 2018
گرافیک چه تاثیری در تجارت غرفه سازی نمایشگاهی دارد؟
اکتبر 14, 2018

چاپ کاتالوگ در چاپخانه

در این پست قصد داریم توضیحاتی در مورد چاپ کاتالوگ در چاپخانه برای شما ارائه کنیم. در اینجا می فهمید که چاپ در چاپخانه ها چه تفاوتی با دیگر جاها دارد و همین طور طراحی که در این زمینه انجام می دهند چگونه است و به موارد دیگر از این قبیل هم می پردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

چاپ کاتالوگ در چاپخانه

برای اینکه بتوانید چاپ کاتالوگ با کیفیتی داشته باشید باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

1- طراحی کاتالوگ

در طراحی کاتالوگ مطلب ها باید به شکلی در چاتالوگ درج شوند که علاوه بر رساندن مفهوم کاتالوگ کاربر را در مطالعه همه ی موردها کاتالوگ تشویق کند که البته در این نوع چاپ و نوع چاپ کاتالوگ هم بی تاثیر نیست.

 فرم بندی و صفحه بندی درست در چاپ کاتالوگ

یعنی پیش از چاپ، کاتالوگ شما می بایست طوری باشد که بعد از چاپ کاتالوگ در ترتیب کردن صفخه ها با مشکل رو به رو نشویم. هم چنین ویراستاری کاتالوگ و کنترل مارجین های برش و نکته های کنترلی پیش از چاپ کاتالوگ شامل این قسمت است.

چاپ کاتالوگ

اصلی ترین بخش پیدایش یک کاتالوگ ماندگاری چاپ آن است که چنان چه رنگ های خاصی استفاده شود و رنگ ها را نتوان به شکل صحیح روی هم قرار داد و نتیجه نهایی یک کاتالوگ نا مرغوب خواهد شد که حتی کسی حاضر نیست آن را مطالعه کند بنابر این استفاده از رنگ های شفاف و خیلی با کیفیت آلمانی و چاپ توسط دستگاه 4 رنگ همزمان می تواند شما را به هدف پایانی یعنی یک کاتالوگ جذاب و زیبا نزدیک کند.

صفحات داخلی و روکش جلد کاتالوگ

چنان چه احتیاج به روکش داشته باشد استفاده از روکش با کیفیت و مرغوب فرقی نمی کند که سلفون باشد یا UV به هر حال نتیجه کار باید رضایت شما کاربر را جلب کند. انواع روکش عبارت اند از:1- سلفون براق حرارتی 2-سلفون براق سرد 3- سلفون مات سرد 4- سلفون مات حرارتی 5- UV براق 6-UV مات

چاپ کاتالوگ در چاپخانه

برش ، صحافی، و خط تاهای کاتالوگ

آخرین مرحله مرتبط به صحافی مناسب، با کیفیت و دقیق، برش لبه های باید به شکلی باشد که لبه های کاتالوگ به طور دقیق روی هم قرار بگیرند و خط تا ها دقیق و در محل مناسب خود باشند.

واحد ارسال و بسته بندی که در مجموعه چاپخانه ها نقش اصلی را بر عهده دارند وظظیفه دارند تا نتیجه کار و کیفیت مناسب به دست خریدار عزیز برسد.

 شباهت ها و تفاوت ها کاتالوگ و بروشور:

می بایست در نظر بگیرید که کاتالوگ ها و بروشورها بستر خیلی مهم و اثر گذاری در ارائه خدمات و تبلیغات برای مخاطبان نسبت به روزنامه ها و مجلات دارد. چرا که هم دسترسی اسان تری می توان به کاتالوگ ها و بروشورها داشت و هم توضیحات آن تخصصی تر و کامل تر است. شباهت های دیگر این 2 نوع در چاپ شدن هر دو بر روی کاغذ می باشد. اندازه کاتالوگ و بروشور را می توان بر حسب سلیقه خریدار تنظیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *