با چاپ دیجیتال کارت pvc و چاپ دیجیتال بیشتر آشنا شوید

عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی
آگوست 8, 2018
براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا شوید
آگوست 11, 2018

Press color management - print production

با چاپ دیجیتال کارت pvc و چاپ دیجیتال کتاب بیشتر آشنا شوید

در این مطلب می خواهیم شما را با چاپ دیجیتال کارت pvc و چاپ دیجیتال بیشتر آشنا کنیم . در اینجا سعی داریم بهترین روش ها را در مورد اینگونه چاپ برای شما عزیزان بگیم که معمولا این گونه  چاپ ها به روش های مختلفی چاپ می شوند، که در اینجا با آنها آشنا خواهید شد . همراه ما باشید.

با چاپ دیجیتال کارت pvc

چاپ دیجیتال کارت PVC

برای چاپ pvc مناسب ترین روش توصیه شده، چاپ دیجیتال می باشد که در آن روش غیرمستقیم و چاپ مستقیم صورت می گیرد. کارت های PVC ۷۶۰ میکرونی در سه نوع طلایی، سفید و نقره ای را می‎توان با استفاده از روش چاپ دیجیتال چاپ کرد. چاپ کارت pvc به شکل دیجیتال با ضخامت‎های گوناگون از۸۰۰ تا ۳۰۰ میکرون و در تیراژهای صد عدد بیشتر در 1 روز صورت می گیرد. کارت‎های pvc (۷۶۰ میکرونی) در اندازه های استاندارد عابر بانکی با لبه‎های گرد می باشند که به شکل 2 رنگ و 4 رو چاپ می گردند.

از آن جا که جنس کارت های pvc، انعطاف‏پذیر و پلاستیکی می باشد، هم چنین پروسه چاپ آن ها هم نوع های دیگر چاپ تفاوت دارد و احتیاج به کارگیری تکنیک‎های ویژه است. در روش چاپ دیجیتال، امکان چاپ کارت با درج هرگونه اطلاعات متغیر و پوشش امنیتی اسکروچ فراهم گردیده است. چاپ دیجیتال کارت های pvc می‎تواند fi a;g یک رو رنگی، یک رو رنگی با پوشش حساس به نور ماورای بنفش (UV)، یک رو تک رنگ مشکی، دو رو رنگی با پوشش حساس به نور ماورای بنفش (UV) نقره ای و طلایی یا یک رو صورنت گیرد که هزینه چاپ هر یک گوناگون  است.

مناسب ترین روش برای ارائه طرح‎ها و مطالب برای چاپ کارت pvc، استفاده از فرمت TIFF یا PSD و یا به شکل RGB و با وضوح ۳۰۰ dpi در ابعاد ۸۶ × ۵۴ میلی متر است. اطلاعاتی که برای چاپ بر روی کارت های pvc احتیاج است عبارت است از مشخصات شخصی، شماره گارانتی و غیره که می بایست در قالب فایل اکسل عرضه شوند.

چاپ دیجیتال کتاب

چاپ دیجیتال به شکل معمول برای تیراژهای پایین استفاده می شود. بر این اساس وقتی می توان از چاپ دیجیتال برای چاپ کتاب استفاده کرد که در تیراژهای کم باشد. یکی از امتیازهای چاپ دیجیتال کتاب، کیفیت و سرعت کار است. از آن جا که در چاپ دیجیتال پلیت پاک می شود و چاپ مستقیم از کامپیوتر بر روی کاغذ انجام می گیرد، پس کالیبراسیون دستگاه قابلیت چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه کم امکان پذیر است. برای چاپ نمونه کتاب و ارائه آن در بازار به معنی سنجش افراد در رابطه با محتوای، می توان از روش چاپ دیجیتال استفاده نمود.

از نکته های با ارزش در چاپ دیجیتال کتاب، توانایی تغییر نسخه های گوناگون است. به این معنی که با چاپ آزمایشی و ورود کتاب به بازار، نظریات خوانندگان مورد بازرسی قرار خواهد گرفت بعد در نسخه های بعدی تغییرات طبق نظریات خوانندگان اعمال می گردد. تغییر اطلاعات و محتوای کتاب خواهد توانست موقع فرآیند چاپ و بدون هدر رفتن زمان هم انجام شود. اطلاعاتی که متغیر است می تواند شامل نام گیرنده یا شماره سریال و یا تصویر هر شخص باشد.

مطلب مرتبط:

گرفتن سهم بازار چاپ دیجیتال از چاپ افست ادامه دارد

چاپ کاتالوگ و نکات مهم آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *