عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی

گرفتن سهم بازار چاپ دیجیتال از چاپ افست ادامه دارد
آگوست 7, 2018
با چاپ دیجیتال کارت pvc و چاپ دیجیتال بیشتر آشنا شوید
آگوست 9, 2018

عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی

در این مطلب می خواهیم توضیحاتی در مورد عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی برای شما ارائه کنیم. از جمله این موارد مانند،رنگ های گرم، رنگ های سرد و غیره می پردازیم . پس در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی

1. رنگ

تلاش کنید در گزینش رنگ رنگ از تعداد بیشتر استفاده نشود و حداکثر از سه رنگ در طراحی خود استفاده نمایید و حداقل از دو رنگ انتخاب مناسبی برای طراحی و ساخت غرفه است و یک تقسیم بندی که بسیاری معرفی کرده اند که رنگ را به دو تیم تقسیم می کنند رنگ های سرد و رنگ های گرم

1.1. رنگ گرم

در بخش هایی از محل کار غرفه که تمایل دارید به چشم بیاید احتمال دارد قسمت محصولات شما، توصیه های  خاص شما و یا اسم برند شما باشد( از رنگ های گرم مانند (زرد، قرمز، صورتی، نارنجی) استفاده کنید.

2.1. رنگهای سرد

این رنگ ها سادگی و حرفه ای بودن را به مشتری نشان می دهند مانند آبی، سبز
رنگ های مخلوط : بعضی هم مانند رنگ بنفش ترکیبی از رنگ آبی و قرمز است
رنگ های خنثی: بعضی رنگها هم حس خیلی کمی به بازدیدکننده منتقل می کند و نقش این رنگ ها بسیار مشخص کننده نیست مثل رنگ های خاکستری، سفید، سیاه

2. نور

نور هم به اندازه خود در جلب توجه مخاطب در غرفه اثر می گذارد و طبیعی است بخش های که می‌خواهید زیادتر جلب توجه نماید می بایست نور زیادتری تابانده شود و البته چنان چه دیگر بخش های  نور کم‌تر باشد در این بخشی که نور تابیده می شود زیادتر  به چشم می آیند.

3.حرکت

حرکت هم می‌تواند در جذب بازدیدکننده خیلی اثر گذار باشد و به شکل های گوناگونی اینکار شدنی می باشد، شما می‌توانید از پروژکتور یا صفحه‌های نمایش بزرگ برای نشان دادن محصولات و خدمات سازمان و شرکت خود استفاده نمایید و دیگر راهکار استفاده از چرخ گردا نهای اتومات متحرک هست که می‌توانید محصولات خود را در آن گذاشته و برای بازدیدکنندگان در معرض دید قرار دهید.

4. صدا

پخش کردن آهنگ که مناسب با موضوع و مخاطب نمایشگاه و هم چنین محصولاتی که در آن عرضه می گردد هم می‌تواند خیلی جذاب باشد و البته رعایت نکته های آن هم لازم است مانند:
میزان صدا زیر باشد تا برای گوش زننده نباشد، ملایم بودن یا پر جنب و جوش بودن آن هم بستگی به مخاطب است که در نمایشگا ه های رسمی از آهنگ‌های ساده و ملایم و میزان صدای زیر و در نمایشگا ه های غیررسمی آهنگ‌های شاد و با حجم صدای زیاد پخش می گردد.

5. بو

بو هم می‌تواند بر تعداد خرید و نوع خرید محصولات و خدمات خریدار خیلی اثر گذار باشد و با یک آزمایش این موضوع را به پایان می رسانیم:
پژوهش گران دانشگاه‌های هسلت و آنتورپ در بلژیک با دیدن رفتار 201 خریدار در یک فروشگاه زنجیر‌های کتاب در یک دوره ده روزه در رابطه با وجود بوی شکلات در فضای کتا ب فروشی‌ها به چنین نتیجه ایپی بردند:
خریدارانی که داخل چنین مغازه هایی شده بودند بیش از 3 برابر زیادتر به بررسی کتاب های رمانتیک و هم کتاب های آشپزی تمایل نشان داد هاند. وجود بوی شکلات در فضای این کتاب فروشی‌ها فروش کتاب را نزدیک به 6 برابر زیادتر کرد.

مطلب مرتبط:

طراحی غرفه و غرفه سازی شرکت کفش کویر تبریز

طراحی غرفه و غرفه سازی گروه صنعتی آب حیات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *