براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

با چاپ دیجیتال کارت pvc و چاپ دیجیتال بیشتر آشنا شوید
آگوست 9, 2018
مقررات نمایشگاهی غرفه سازی فنی و مرحله های تخریب و ساخت
آگوست 11, 2018

براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

در این مطلب می خواهم شما را براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا کنیم . در اینجا سعی داریم در مورد موضوعاتی مثل غرفه های ساختنی، غرفه های اسپیس فریم و … بپردازیم ، پس تا انتهای این مطلب با این موضوعات همراه ما باشید. غرفه سازی براساس سازه و گزینش مناسب نوع بهتر برای غرفه سازی شما ،مسئله بسیار مهمی است که می بایست مورد بررسی قرار بگیرد.

براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

به شکل کلی انواع غرفه سازی براساس سازه به 3 دسته گروه بندی می شوند:

۱- غرفه های ساختنی

۲- غرفه های اسپیس فریم

۳- غرفه های مدولار ویژه

  • غرفه های ساختنی

در این نوع غرفه سازی از متریال هایی همچون پروفیل های آهنی، ام دی اف، چوب، نئوپان،شیشه، پارکت یا سرامیک در تهیه کف غرفه و یونولیت های گوناگون برای تهیه لوگو و یا اسم تجاری و سر در غرفه استفاده می شود.

  • غرفه های مدولار

به طور معمول به صورت یک شکل مشابه و با استفاده از قطعات پیش ساخته و استاندارد، مونتاژ و طراحی می گردند. این نوع غرفه ها از نظر سازه ای بسیار منظم و ایستا بوده و با استفاده  از پروفیل های آلومینیومی و سازه هایی با همین جنس در ابعاد متفاوتی ساخته می شوند. نوع ساخت غرفه های مدولار به گونه ای است که در آن می توان از انواع پنل های مختلف لایت باکس ،چاپی، پلکسی و … استفاده و غرفه را تزئین کرد..

  • غرفه های Space Frame

غرفه سازی سازی به شکل اسپیس فریم به 2 دسته تقسیم می شوند:
۱-Outdoor( بیرونی)

۲- Indoor ( درونی)

در تهیه و طراحی این نوع غرفه سازی از  یک الگوی کامل استفاده می شود و سازه به طور نظم یافته اند در پیش همدیگر قرار می گیرند.در این نوع غرفه سازی از مصالحی بکار گرفته می شود که دارای فلزاتی با آلیاژهای گوناگون می باشد؛ اسپیس فریم هایی که سازه ایجاد می کنند، به وسیله بست اسپیس به هم متصل می گردند و غرفه ای زیبا و مناسب را به وجود می آورند. یکی از اصلی ترین خصوصیت این نوع غرفه سازی ،ستون های فلزی و فضایی است که برای قرار گرفتن قاب های و بنرها چاپ شده مورد استفاده قرار می گیرد..

انواع غرفه مدولار در نمایشگاه

انواع مختلفی از غرفه سازی مدولار هم وجود دارد که هر کدام ویژگی خاصی دارند:

غرفه مدولار ویژه

برای فضاسازی های گوناگون و کاربرد آن تهیه المان های نمایشی در غرفه های کوچک نمایشگاهی است.  این نوع غرفه ها شکل های متفاوتی دارند و در نتیجه خیلی تنوع دارند غرفه ها معمولا ساختاری بزرگ و در این روش غرفه سازی می توان با هزینه ای منطقی و مناسب ، بسیاری از بخش های های غرفه را مثل ویترین محصولات، میز، بدنه، اتاق مذاکره، دیوار نور،  المان های افقی وعمودی و غیره را را اجرا کرد.

غرفه مدولار سالنی:

این نوع غرفه ها به یک شکل برای شرکت کنندگان و با سفارش برگزار کننده ی نمایشگاه طراحی می گردند. این نوع غرفه ها فضایی مستقلی دارند که امکانات متنوعی برای سرویس دهی به بازدید کنندگان و مخاطبان و هم  بهره برداری های گوناگون برخوردار هستند.

مطلب مرتبط:

عنصر های 5 گانه در طراحی غرفه سازی

طراحی غرفه و غرفه سازی شرکت کفش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *