برای طراحی بروشور خلاقانه و متفاوت این 8 نکته را باید رعایت کنید

نکته های اصلی و مهم در طراحی بروشور
سپتامبر 25, 2018
اصولی که باید در طراحی کاتالوگ رعایت کنید
سپتامبر 27, 2018
چطوری میشه یک بروشور خلاقانه و منحصر به فرد ساخت. ما در اینجا سعی داریم نکاتی را در زمینه طراحی بروشور خلاقانه و متفاوت برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید بیشتر افراد احتمال دارد بتوانند یک بروشور بسازند. اما کسی که بتواند یک بروشور عالی طراحی کند تعداد کمی هستند. که شما با مطالعه این نکات می فهمید که یک بروشور معمولی با یک بروشور عالی چه تفاوت هایی دارد. همراه ما باشید.
برای طراحی بروشور خلاقانه و متفاوت این 8 نکته را باید رعایت کنید

1- قبل از آغاز کار هدفتان را مشخص کنید.

از خریداران خود سئوال کنید دقیقا چرا به بروشور شما احتیاج دارند. از مطالعه بروشور شما در پی چه چیزی می باشند. باید دقیقا اطلاع داشته باشید برای چه هدفی طراحی می کنید.

2- استفاده صحیح از فونت در طراحی بروشور

احتیاجی نیست از تعداد بیشتری فونت در طراحی استفاده نمایید. نهایتا 3 فونت برای عنوان، زیر عنوان و نوشته اصلی. بعضی از مردم تصور می کنند می بایست برای طراحی، حتما از یک چیز خارق العاده استفاده نمایند که هیچکس قبلا از آن استفاده نکرده است. این نکته را به یاد داشته باشید که خریداران، بیشتر با بروشور هایی ارتباط دارندکه فونت آنها هویت سازمانی و رسمی دارد.

3- مشخص کنید که چه تعداد صفحه برای طراحی بروشور لازم است

قبل از آن که تایپ کردن متن را آغاز کنید، می بایست آگاه باشید بروشور شما چند صفحه ای می باشد و در صورت امکان از جنس کاغذ آگاه باشید. این به شما خیلی دید خواهد داد.

4- اولویت قرار دادن خواننده

برای ساختن یک بروشور، باید در نظر بگیرید که قرار است مخاطب آن را کجا ببیند. قرار است در یک نمایشگاه به دست مخاطب داده شود؟ در وبسایت قرار داده شود؟ برای مخاطب فرستاده می شود؟ هنگامی که مخاطب آن را باز می کند، چه پیغامی به او خواهد رسید؟

5- طراحی ساده انجام دهید و بنویسید

شما تمایل دارید یک بروشور خاصی طراحی کنید. درست است؟ بعضی وقتها ایده های ساده به شدت تفاوت دارند.

و در صورتی که تمایل دارید برای نشان دادن منظورتان از تعداد بیشتری عکس کلیشه ای استفاده نمایید، بهتر است این کار را انجام ندهید. شاید لازم باشد یک تایپوگرافی ساده انجام دهید و در یک کلمه یا یک جمله، منظورتان را به مخاطب بگید.

برای طراحی بروشور خلاقانه و متفاوت این 8 نکته را باید رعایت کنید

6- برای طراحی ایده پردازی کنید

افرادی را گردآوری کنید و از آنها در مورد ایده هایشان سئوال کنید. 2 هفته وقت بگذارید و ایده های گوناگون را گوش دهید. از هر فردی در مورد چیزی که در ذهنتان است، نظر سئوال کنید. ببینید واکنش این افراد چگونه است. جمع بندی کنید و دست به قلم شوید.

7- متناسب طراحی کنید

با در نظر داشته باشید برای کجا طراحی می کنید. همواره نباید یک بروشور لوکس طراحی کنید. مثلاً به هیچ عنوان طراحی یک موسسه خیریه نباید فانتزی و لوکس باشد. چون این احساس را در مخاطب القا خواهد کرد که این بروشور، هزینه بیشتری در بر دارد. ولی موقعی که برای کالای جدید یک شرکت بزرگ طراحی می کنید، می بایست احساس لوکس بودن را تا اندازه ای نشان دهید.

8- از عکس های مناسب استفاده کنید.

همواره تلاش کنید در موقعیت های گوناگون، گنجینه عکس های خود را پر بار کنید. عکس بگیرید. تصاویر گوناگون را جمع آوری کنید. اینکار موجب می شود در مدت زمان، دارای یک بانک تصویری خوب شوید و در کارهایتان از آن استفاده نمایید.

مطلب مرتبط:

در مورد بروشور تبلیغاتی بیشتر بدانید و تفاوت آن با کاتالوگ چیست؟

چه نکاتی را برای طراحی بروشور با فتوشاپ باید رعایت کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *