نکاتی در مورد انواع غرفه نمایشگاهی

تبلیغات تصویری چه اهمیتی در غرفه نمایشگاهی دارد
آگوست 22, 2018
استاندارهای اصلی و مورد نیاز در غرفه سازی نمایشگاهی
آگوست 25, 2018

نکاتی در مورد انواع غرفه نمایشگاهی

در این مطلب می خواهیم نکاتی در مورد انواع غرفه نمایشگاهی برای شما ارائه کنیم. برای اینکه در غرفه های مختلف مانند غرفه های مهندسی و هنری و دیگر غرفه ها بتوانید طراحی آن را به شکل خاص طراحی کنید باید یکسری نکات را در نظر بگیرید تا بتواند مخاطب را به طرف خود جذب کند. در ادامه همراه ما باشید.

نکاتی در مورد انواع غرفه نمایشگاهی

غرفه گروهی از سازه های فیزیکی نیست چرا که واسط بازاریابی یکپارچه ایست که از خصوصیات فیزیکی خود برای ایجاد فرصت های در فروختن کالا ها استفاده می کند. ماندگار بودن غرفه در ذهن کاربران معیاری با ارزش برای مشخص کردن موفقیت غرفه می باشد. در نتیجه خیلی از شرکت ها در پی اضافه کردن تعداد کاربرانی می باشند که غرفه آن ها را به خاطر داشته باشند. میزان کاربرانی که غرفه را مشاهده می کنند و پس از نمایشگاه اسم کمپانی، کالاهایش یا هر دو را به خاطر دارند، ماندگاری در ذهن را اندازه گیری می کند.

ماندگاری در ذهن تا آن جا با ارزش است که اثر غرفه را از دامنه نمایشگاه فراتر می برد. این امر به نوبه خود در اثر گذاری بر تصمیم گیری برای خرید کمک خواهد کرد و آگاه بودن از محصول و کمپانی را در دراز مدت موجب می شود.

نکته هایی درباره طراحی انواع غرفه های نمایشگاهی:

۱ – غرفه انبار نیست

طراحی غرفه چیزی خیلی بیشتر از پر کردن محیط با اشیای موجود در انبار شرکت می باشد. بسیاری از کارفرماها در آخرین لحظه های که می بایست به نمایشگاه حضور داشته باشند از واحد خدمات یا روابط عمومی می‍ خواهند چیزهایی را برای بردن به نمایشگاه آماده سازند. در نتیجه خیلی از غرفه های نمایشگاه ها بیشتر به انبار شرکت ها و سازمان‌ها شباهت دارند تا یک اثر هنری!

۲ – غرفه اثر هنری است

غرفه می تواند محل تجلی هنری طراح و نشان دهنده میزان بینش و دانش فرهنگی هنری و سلیقه او باشد. غرفه لباس کار فرماست و طراح موظف می باشد مناسب ترین طرح دوخت را برای آن عرضه دهد.

۳ – طراحی غرفه حرفه ای تخصصی است

نقشه‌کش‍ی ها، نجارها، معماران، آهنگرها،طراحان داخلی، طراحان‌ صحنه و لباس، طراحان صنعتی، طراحان گرافیک و بعضی وقتها مهندسان عمران و کامپیوتر، همه خود را در زمینه طراحی غرفه جامع و مانع می دانند در حالی که طراحی غرفه خود می‌تواند یک رشته مستقل باشد.

بعضی هنرمندان فکر می کنند طراحی غرفه عملی غیرضروری است و در کنار کارهایشان به آن می پردازند. این طور هم می‌توان مشاهده کرد، ولی حاصل این روی کرد به هیچ وجه غرفه تخصصی نمی باشد.

4 – جزییات در غرفه به خوبی مشاهده می گردند

غرفه را نمی‍شود همین جوری بسازید، کاربر آن قدر به اشیا نزدیک می شود که همه ی سهل‌ انگاری‌ها را مشاهده می کند، پس طرح می بایست به شکلی باشد که کاربر نتواند متصل کننده را بفهمد، یا در حال که  فهمید، تصور کند یک اتصال حرفه‌ای مشاهده کرده است. خلاقیت تنها در سیرکولاسیون نیست چرا که در همه ی  جنبه‌های غرفه می بایست احساس شود.

5 – برای نمایش یک چیز عادی هم نباید لغو گردد

بعضی وقتها کیفیت کالا های کارفرما خیلی پایین‍ تر از حد انتظار می باشد، در این صورت بهتر است به صورت  مودبانه از او تقاضا شود که نمونه‌های مناسب تری را در اختیار قرار دهد و چنان چه نمونه مناسب تری در دست ندارد، یا محصولش کیفیت زیرتری دارد می بایست او را از اجاره غرفه منصرف نمود . البته پل‍ های پشت سر را نبایداز بین برید!

6 – عمر غرفه یک هفته است

این نکات خیلی مهم است و نباید آن را با ساختمان اشتباه کرد. غرفه نمی بایست مستحکم باشد، چرا که می بایست لق باشد و خود چند روز بعد از نمایشگاه فرو ریزد.!

مطلب مرتبط:

تبلیغات تصویری چه اهمیتی در غرفه نمایشگاهی دارد

مناسب ترین روش برای نمایش 2 برند در یک غرفه نمایشگاهی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *