با انواع نمایشگاه برای غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

مقررات نمایشگاهی غرفه سازی فنی و مرحله های تخریب و ساخت
آگوست 11, 2018
ایده های کاربردی غرفه سازی نمایشگاهی
آگوست 12, 2018

با انواع نمایشگاه برای غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

در این مطلب می خواهیم شما را با انواع نمایشگاه برای غرفه سازی بیشتر آشنا کنیم. در اینجا شما با یکسری از نمایشگاها از جمله نمایشگاه عمومی ، نمایشگاه تخصصی، نمایشگاه اختصاصی و … بیشتر اشنا خواهید شد. پس تا انتهای این مطلب با توضیحات بیشتر در مورد نمایشگاه غرفه سازی همراه ما باشید.

با انواع نمایشگاه برای غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

1- نمایشگاه های عمومی

در این نوع غرفه ها معمول محصولات گوناگونی در این نوع نمایشگاه در معرض دید می گذارند و احتمال دارد در سطح کشوری ، منطقه ای ، و بین المللی اجرا شود.

2-نمایشگاه تخصصی

در این نوع غرفه یکسری محصولات خاصی در نمایشگاه قرار داده می شود و مخصوص اشخاص خاص هستند، و مخاطبین آن معمولا کارشناسان و دانشجویان مربوط با آن صنعت می باشند.

3-نمایشگاه اختصاصی

از دیگر نمایشگاه در غرفه سازی نوع اختصاصی می باشد که برای عرضه کالاهای داخلی در دیگر کشورها اجرا می شود و هدف از اجرای آن بهبود و  تقویت روابط تجاری بین دو کشور مبدا و دیگر کشورها می باشد. اجرای این نوع نمایشگاه احتیاج به تبلیغات با هزینه بالا است.

4-نمایشگاه اکسپو

بیشتر این نوع نمایشگاه جنبه ی نمایشی دارد و به  اهداف اجتماعی و انسانی و فرهنگ دقت زیادی دارد. در این نمایشگاه بر حسب موضوع ویژه و انتحاب شده شرکت کنندگان و کشورها به طراحی غرفه سازی براساس موضوع و تم انتخاب شده می پردازند و توانمندی علمی، معماری، فنی، فرهنگ و تاریخی خود را به شکلی مقتضی و قشنگ به چالش می کشند.

5-نمایشگاه ارائه مستقیم محصولات

احتمالا می شود گفت که این نمایشگاه ها از رده خارج هستند و بیشتر جنبه ی جشنواره ی فروش به شمار می آیند و در آن کالاهای مصرفی شهروندان با قیمت پایین تر در دید عموم قرار می گیرند و به فروش می رسد. مثلا نمایشگاه پوشاک،کتاب و لوازم مصرفی و غیره

6-نمایشگاه مجازی

این نوع نمایشگاه ها با بهره گری از اینترنت و فناوری های جدید و به شکل مجازی اجرا می شود. از لحاظ قیمت کم اجرا،نداشتن زمان بندی و ساخت و ساز و در دسترس بودن همگانی دارای مزیت هایی است ولی می بایست به این نکته دقت داشت که صنعتگران و بازرگانان احتیاج به دیدن کالا و بررسی مستقیم و مذاکره رودررو هستند.

مطلب مرتبط:

مقررات نمایشگاهی غرفه سازی فنی و مرحله های تخریب و ساخت

براساس سازه با انواع غرفه سازی بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *