کاتالوگ ها و خصوصیات آن

راه های جذاب کردن بیشتر بروشور
اکتبر 17, 2018
با استفاده از کاتالوگ تبلیغات و بازاریابی کنید
اکتبر 21, 2018

کاتالوگ ها و خصوصیات آن

در این پست برای شما دوستان عزیز می خواهیم در مورد کاتالوگ ها و خصوصیات آن توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. کمتر کسانی هستند که با چاپ کاتالوگ آشنایی ندارند شما با استفاده از کاتالوگ می توانید به سادگی محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهید تا بتوانیداز این طریق مشتری را به سمت خود جذب کنید. در ادامه با توضیحاتی بیشتر همراه ما باشید.

کاتالوگ ها و خصوصیات آن

با چاپ کاتالوگ شما می توانید راهنمایی از کالا و خدمات خود را به مشتری ارائه کنید. بهترین راه برای چاپ کاتالوگ خود از طرحی متفاوت استفاده کنید تا مصرف کننده ی نهایی را آسان تر جذب کالای خود کنید. علاوه بر این توصیه می کنیم اسم کلی هر کدام از کالاهای خود را همراه با مدل آن ها، عکس های مرتبط به هر کدام از کالا ها و توضیحات تکمیلی کالا یا خدمات خود را به شکل کلی و خلاصه در آن درج کنید تا مخاطبان شما به آسانی بتوانند کالا یا خدمات لازم را پیدا کند. کاتالوگ نوعی از تبلیغات در عرصه تجارت ، تولید، و خدمات است که می تواند در ایجاد ارتباط مستقیم و چگونگی منتقل کردن مفاهیم و تبادل اطلاعات به مخاطب، نقش خوبی می تواند داشته باشد.

بیشتر بخوانید: با چاپ کاتالوگ و ویژگی های آن بیشتر آشنا شوید

از چاپ اولین کاتالوگ در جهان زمان زیادی نمی گذرد، نخستین بار در اواسط قرن 20 تعدادی از سرمایه داران کشورها برای ارائه کالای خود و با هدف ماندگار کردن کالا خود دست به چاپ کاتالوگی زدند که در آن همه ی اطلاعات مرتبط به کالاهایشان وجود داشت. این موضوع علاوه بر ماندگار بودن اطلاعات کالاهایشان در ذهن عموم، موجب زیاد کردن کالاهای صنعتی آن ها شد و اثر به سزایی در کسب و کار آن ها داشت. این روش تبلیغاتی در آن زمان آن چنان در زمان کوتاهی رشد کرد و موجب تحول در صنایع شد که دیگر ارائه کالا بدون اطلاعات آن در کاتالوگ اثر زیادی نداشت و همه ی مالکان کسب و کار را به فکر استفاده از این روش تبلیغاتی فرو برد. بعد از گذشت زمانی کمی با همه گیر شدن این روش تبلیغاتی مالکان کسب و کار به فکر خلاقیتی بودند تا کالاهای خود را نسبت به دیگر رقبا متمایز نشان دهند، این موضوع موجب شد تا کاتالوگ ها با طراحی بروز در دست مخاطبان قرار داشته باشند. طراحی که به کاتالوگ های امروز ما نزدیکتر است و قطعا می تواند اثر زیادی برای آن ها داشته است.

کاتالوگ ها و خصوصیات آن

 از خصوصیات چاپ یک كاتالوگ می توان به این موارد زیر اشاره نموده:

نخستین مزیت چاپ کاتالوگ و عرضه آن به قابل قابل حمل بودن آن است به طوری که مخاطبان آن را همیشه می توانند در دسترس داشته باشند و بدون هیچ محدودیت زمانی و مکانی می توانند به مطالعه آن بپردازند. دومین نکته که اهیمت دارد این است که یک کاتالوگ، ایجاد ارتباط با مخاطبان محصول بدون احتیاج به حضور شما است که علاوه بر صرفه جویی در زمان موجب صرفه جویی در هزینه های شما به شکل غیر مستقیم خواهد شد. خصوصیات بعدی یک کاتالوگ، وجود جزئیات کالا یا خدمات شما همراه با عکس های مرتبط هستند که موجب درک بهتر و زیادتر مخاطبان شما از کالای ارائه شده خواهد بود. آخرین خصوصیت چاپ کاتالوگ به صرفه تر بودن آن نسبت به دیگر تبلیغات است با این روش به سادگی می توان اطلاعات کالا یا خدمات خود را به شکل جزئی و کلی به مخاطبان ارائه کرد. این موضوع موجب هدفمند تر شدن تبلیغات شما می شود به دلیل اینکه کاتالوگ ها را می توانید فقط به مخاطبان خود ارائه کنید و این گونه اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما فقط به بازار هدف شما ارائه می شود.

مطلب مرتبط:

تبلیغ و بازاریابی با استفاده از کاتالوگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *