در مورد چاپ بروشور بیشتر بدانید

نکته های اولیه در مورد ساخت غرفه نمایشگاهی
اکتبر 25, 2018
ترفند هایی برای طراحی حرفه ای بروشور
نوامبر 1, 2018

در مورد چاپ بروشور بیشتر بدانید

در این مطلب می خواهیم در مورد چاپ بروشور توضیحاتی کلی برای شما ارائه کنیم. در اینجا با بروشور و طراحی آن بیشتر آشنا خواهید شد و اینکه چاپ بروشور چه تاثیری در بر کار شما دارد . در ادامه با توضیحات بیشتر با ما همراه باشید.

در مورد چاپ بروشور بیشتر بدانید

در صورتی که می خواهید اطلاعاتی مکتوب را برای کاربران ارائه کنید، استفاده از انواع بروشور مناسب ترین وسیله برای این کار است – بروشور وسیله ای برای نشان دادن، آموزش و یا دستورالعمل استفاده از یک دستگاه یا کالا است و یا به نوع دیگر، در کاتالوگ بیشتر از آن که جنبه تبلیغاتی آن مطرح باشد، جنبه آموزشی آن مورد توجه می باشد. طراحی بروشور هم نسبت به حجم و مقدار اطلاعات انجام می گیرد و تعداد صفحه هر قدر هم که زیاد باشد، اثری در چارچوب و قوانین طراحی بروشور نخواهد داشت. بروشورها دارای اقسام گوناگونی از شکل ها و فرم ها می باشند.

بیشتر بخوانید: راه های جذاب کردن بیشتر بروشور

آسان ترین فرم آن، یک برگه یک رو می باشد. شکل های زیادتری از بروشورها هم دارای جلد و تعداد صفحه های زیاد است. همین طور انواع دیگری از بروشورها می باشند که دارای تاهای پیچیده ای می باشند و همگی در یک قالب جا خواهند گرفت و هدف واحد آنها معرفی کالا، تاریخچه، دوره های آموزشی و رساندن اطلاعاتی از این دست می باشد. ولی نکته ای که بعضی وقتها به آن دقت نمی کنند، فرق میان بروشور می باشد – بروشور ابزاری برای بیان، آموزش و یا دستورالعمل استفاده از یک دستگاه یا کالا است و یا به نوع دیگر، در بروشور زیادتر از آن که جنبه تبلیغاتی آن مطرح می باشد، جنبه آموزشی آن مورد توجه است. حال با توجه به نکته فوق، طراحی بروشور هم می بایست نسبت به هدف بروشور انجام می گیرد تا علاوه بر منتقل کردن ساده موضوع زیبایی به خصوصی خود را هم حفظ کند .

بروشورها ابزاری صرفا برای تبلیغات و معرفی می باشند که جنبه زیبا شناختی یا به اصطلاح همان طراحی کاتالوگ ، مهم ترین اصل به حساب می آید. اطلاعاتی که در یک بروشور درج شده است حتی الامکان می بایست اطلاعاتی فشرده شده و کلی و یا به نوع دیگر چکیده ای از تمام اطلاعات است که بتواند یک یا چند کالا، شرکت یا کسب و کار را به مناسب ترین شکل معرفی کند. بروشورها می توانند در تعداد صفحه های مختلف و در اشکال گوناگون طراحی و چاپ می گردند اما نکته ای که می بایست در طراحی بروشورها در نظر داشته باشید، حمل و استفاده ساده بروشورها است. طرح های ابتکاری و خاص و چاپ با کیفیت بالا و دقیق واحد طراحی شرکت افراگرافیک همواره توانسته مناسب ترین نتیجه را در طراحی کاتالوگ ها و بروشورهای کاربران به ارمغان خواهد آورد.

فرق میان طراحی کاتالوگ و بروشور:

اولین مرحله به نظر می آید که بورشور هم مثل کاتالوگ می باشد و تفاوتی ندارد. ولی به مراتب فرقی اساسی بین بروشور و کاتالوگ می باشد.

کاتالوگ ها برای واسطه ها و توزیع کننده ها طراحی و چاپ می شود ، ولی بروشور برای مصرف کننده جز طراحی و چاپ می شود.

اصولا زمانی که طراحی بروشور را شروع می کنید می بایست به این نکته دقت کنید که اساسا این برگ، قرار است بدست آخرین نفری که می خواهد این کالا را مصرف کند، برسد.

طراحی و چاپ بروشور خیلی هزینه کم تری نسبت به طراحی و چاپ کاتالوگ دارد. اساسا در کاغذهایی با گرم پایین انتسار داده می شود و در تیراژ بالا به چاپ می رسند.

بروشور ها حاوی نکته ها و اطلاعاتی می باشد که به درد مصرف کننده حین مصرف یا انتخاب کالا می خورد.

مطلب مرتبط:

 روش های تاثیر گذار در طراحی بروشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *