بعضی از مزایای چاپ دیجیتال

با انواع سازه های غرفه بیشتر آشنا شوید
آگوست 17, 2018
تاثیر رنگ در غرفه سازی و اثرات آن بر روی بازدیدکننده ها
آگوست 18, 2018

بعضی از مزایای چاپ دیجیتال

در این مطلب می خواهیم در مورد بعضی از مزایای چاپ دیجیتال برای شما توضیحاتی را ارائه کنم. از جمله موضوعاتی که می خواهیم به آنها بپردازیم همچون چاپ اطلاعات متغیر،سفارشی ساختن،مدت زمان آماده‌سازی کوتاه،کاربری آسان ماشین‌های چاپ می پردازیم . پس تا انتهای این مطلب با توضیحات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

بعضی از مزایای چاپ دیجیتال

  • چاپ اطلاعات متغیر

    چاپ اطلاعات متغیر از بهترین توانایی است که یک جریان کاملا دیجیتال می تواند در اختیار داشته باشد. هنگامی که هر صفحه وارد مرحله چاپ می گردد یک کامپیوتر به چاپگر می گوید چطوری اطلاعاتی را که بصورت بیت وارد چاپگر شود تا خروجی دریافت کند. نه دستگاه چاپ و نه کامپیوتر به اینکه بیت‌ها شبیه همدیگر می باشند یا خیر اهمیت نمی دهد. در نتیجه توسط یک پایگاه اطلاعات می توان در هر برگ چاپ محتویات نوشته و حتی عکس ها متفاوت از برگ دیگر به چاپ رساند. به گفته پروفسور فرانک رومانو استاد تکنولوژی روچستر: «چاپ دیجیتال خدمات جنبی رابه همراه دارد. خدمات تازه ای مانند پایگاه داده‌رسانی، فرستادن اطلاعات شخصی سازی شده جز اهمیت های اضافه شده می باشند و به این علت ها است که روند پیشرفت فرایندهای سنتی کند شده و به عکس چاپ دیجیتال رو به رشد است.»

  • سفارشی کردن

    چاپ دیجیتال این توانایی را تهیه می کند که سفارش چاپ خریدار بر اساس احتیاجات و سلیقه او ایجاد شود. این به این  معنی است که برای مثال شما خواهید توانست کتابی را برای شخصی طبق سلیقه و با مشخصات او و اسم او در صفحه تقدیم، تولید نموده و به او اهدا نماید.

  • زمان آماده‌ کردن کوتاه

از آن جا که هیچ عکس فیزیکی تا پس از خروج هر صفحه از دستگاه چاپ وجود ندارد، احتیاج به آماده‌ سازی هم وجود نخواهد داشت. از سوی دیگر آماده‌سازی در دستگاه دیجیتال وقتی رخ می دهد که کامپیوتر یک فایل را برای فتوکپی می فرستد چرا که فقط در آن زمان تعیین می شود که دستگاه خروجی، هر پیکسل فایل را در کجای سطح چاپ به چاپ خواهد می رساند. باقی مرحله ها را به قدم قبلی یعنی آماده‌سازی فایل و تنظیمات انجام شده روی آن بستگی دارد.

  • کاربرد ساده دستگاه های چاپ

در صورتی که برای کار با دستگاه افست احتیاج به یک اپراتور با تجربه و حرفه ای می باشد تا بتوانیم کاری با کیفیت به چاپ برسانیم، پای ماشین چاپ دیجیتال، نقش اپراتور چندان اثر گذار به نظر نمی آید. اینکه عکسی را کمی کم‌رنگ‌تر یا پررنگ‌تر چاپ کنیم، ورق‌های چاپ گردیده قبلی را با بعدی ها مقایسه کنیم، در روش دیجیتال هیچ‌ کدام بر روی ماشین چاپ انجام صورت نمی گیرد. بلکه همه این ملاحظات می بایست در مرحله قبل از چاپ دیجیتال که همان آماده‌ کردن فایل می باشد انجام گیرد. البته این موضوع چاپ دیجیتال را از تجربه بی نیاز نمیکند اما نکته محسوس در این بین آن است که تکنولوژی چاپ دیجیتال، چاپ را از حالت بسیار تخصصی بیرون می کند و مشتری آخری کار چاپی را زیادتر در امور چاپ دخیل می سازد و به چهره چاپ عمومیت می بخشد.

مطلب مرتبط:

چاپ کاتالوگ و نکات مهم آن

فرق بین چاپ دیجیتال با چاپ افست چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *