راه اندازی غرفه در فضای باز

نحوه طراحی دکوراسیون غرفه فروشگاهی
آگوست 30, 2018
اجاره کردن غرفه نمایشگاهی
سپتامبر 2, 2018

راه اندازی غرفه در فضای باز

در اینجا می خواهیم در مورد راه اندازی غرفه در فضای باز توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. امروزه غرفه ها راه مناسبی برای افرادی است که تمایل دارند محصولات خود به نمایش بگذارند و به یک تجارت پر سود دست پیدا کنند، البته این راه هم باید در نظر گرفت که نحوه طراحی و محیط غرفه بسیار در تجارت شما تاثیر گذار است پس باید در این زمینه دقت لازم را داشته باشید. در ادامه با توضیحات بیشتر همراه ما باشید.

راه اندازی غرفه در فضای باز

برای استفاده از پتانسیل های یک غرفه نمایشگاهی می بایست با انواع غرفه ها آشنای داشته باشید و آنها را بررسی کنید که هر بدانید هرکدام از غرفه بیشتر به درد چه نوع تجارتی می خورد. بنابر این  از اجرای این بررسی ها باید به راه اندازی غرفه مورد نظر مبادرت نمود. بعضی وقتها لازم است تا بعضی از غرفه ها با توجه به شرایط گوناگونی که دارند در محیط باز باشند، از این رو کمپانی های غرفه ساز تصمیم می گیرند تا با رعایت اصولی غرفه های این کسب و کارها را در محیط های رو باز راه اندازی کنید تا خصوصیات غرفه را بهتر نمایان گردد. علاوه بر تمام مطلب هایی که ذکر شد، در بعضی از نمایشگاه ها با در نظر داشتن محصولات ارائه گردیده احتیاج است تا غرفه ها در محیط های روباز طراحی و اجرا گردند. برای مثال یکی از انواع این نوع نمایشگاه ها مرتبط به نمایشگاه های صنایع هوایی و ماشین آلات سنگین است که به دلیل غول آسا بودن کالاها توانایی اجرای این دسته از رویدادها در محیط های سربسته وجود ندارد. از موارد دیگری که غرفه سازی در محیط باز با آن رو به‌ رو است، مواطبت از وسایل و تجهیزات موجود در غرفه ها می باشد که برنامه ریزی و پیش بینی آن به وسیله کمپانی های مشاوره غرفه سازی صورت می گیرد.

غرفه سازی در محیط های باز چه خصوصیاتی می بایست داشته باشد؟

یکی از مواردی که بین مالکان تجارت امروزه قوت گرفته است، راه اندازی غرفه‌های نمایشگاهی در محیط های باز می باشد. به علت شرایط ویژه ای که مکان های سر باز به نسبت مکان های های سربسته داخل نمایشگاه دارند، اصول و خصوصیت های به کار گرفته شده به وسیله شرکت های غرفه ساز در ساخت غرفه های محیط های باز نسبت به غرفه های معمولی خیلی فرق دارد.

یکی از مواردی که در غرفه سازی مکان های رو باز در نظر گرفته شده است، بهره گیری از محافظ های مناسب و سایه بان ها می باشد. این محافظ ها غرفه را از  باران، باد، نور خورشید و دیگر عامل های طبیعی حفظ خواهد کرد و از این رو عمر آن ها بیشتر می شود. هم چنین، متریالی که در غرفه سازی مکان های رو باز مورد استفاده قرار می گیرد هم با در نظر داشتن اقلیم منطقه می بایست تعیین گردد. در صورتی که نمایشگاه مورد نظر در یک منطقه بارانی و مرطوب اجرا گردد راه اندازی غرفه های رو باز آن می بایست به گونه ای باشد که سازه در مجموع نسبت به آب و رطوبت مقاومت بیشتری داشته باشد تا  اجزای غرفه در حین اجرای نمایشگاه موجب پوسیدگی و خرابی نشود. چنان چه منطقه نمایشگاهی آفتابی سوزان دارد هم می بایست تمهیداتی اندیشیده شود تا غرفه ها و وسیله های تا اندازه ی بیشتری از گزند آفتاب در امان باشد. اینکار به واسطه چترهای مخصوص و سایه بان ها و  قابل اجرا است.

چطوری غرفه‌هایی برای ساخت در محیط باز مناسب می باشند؟

همان گونه که ذکر شد، برای اینکه یک غرفه در محیط باز راه اندازی شود، می بایست ویژگی‌ های بخه خصوصی داشته باشد و از متریال گوناگونی در راه اندازی آن استفاده شود. به علت اینکه غرفه‌های درست شده در محیط  باز در معرض باد، باران و آفتاب قرار می گیرند، مواد بکار گرته شده در درست کردن آنها می بایست استحکام زیادتری داشته باشد. هم چنین، متریال و مصالح آن می بایست مقاوم بوده و موقع اجرای نمایشگاه، شکل قشنگ خود را از دست ندهند. این غرفه می بایست اصولی و  مهندسی ساز باشد.

علاوه بر متریال گوناگونی که در ساخت به آن تأکید کردیم، چگونگی اجرای پروژه غرفه سازی نمایشگاهی در محیط های روباز تفاوت های بیشتری با پروژه های غرفه سازی عادی دارد.

مطلب مرتبط:

غرفه سازی راهی موثر برای پیشرفت در کسب و کار

استاندارهای اصلی و مورد نیاز در غرفه سازی نمایشگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *